Nadčasový a funkčný byt pre trojčlennú rodinu preslávil mladého dizajnéra

30.03.2016  |     

Mladý výrazný talent európskeho dizajnu získal pozornosť viacerých médií so svojim projektom bytu v hlavnom meste Bieloruska – v Minsku. Niet sa čo čudovať - byt pre trojčlennú rodinu je skrátka očarujúci.

Na podlahovej ploche 86 m² sa autorovi podarilo vytvoriť elegantný, nadčasový, funkčný a zároveň prívetivý domov pre dvoch rodičov a ich malú dcéru. Interiérový dizajnér Yevhen Zahorodnii projekt pochopil a interpretoval ako oázu pokoja a relaxu po pracovnom (či študijnom) dni priamo v srdci rušného veľkomesta. Výsledok jeho práce je na vysokej úrovni a klienti sú spokojní na sto percent.

Viac foto v galérii

Mnohí sa autora pýtali na to, ako je vôbec možné vytvoriť príjemný, elegantný interiér s obmedzeným rozpočtom, ktorý bol k dispozícii. Zahorodnii prezrádza, že je to splniteľná úloha, za predpokladu, že priestor má vhodnú dispozíciu (čiže nie sú nutné výraznejšie stavebné úpravy) a zároveň dizajnér vie z bohatej ponuky na trhu vybraťmateriály a interiérové solitéry, ktoré v sebe spájajú kvalitu, estetickosť aj funkčnosť. 

Viac foto v galérii

Byt je pomyselne predelený na dva svety – svet rodičov a svet potomka – dcéry. Drevená podlaha a neutrálne odtiene stien sú perfektným základom pre vytvorenie interiéru, v ktorom si každý človek nájde svoje miesto pre oddych a regeneráciu tela aj mysle. Autor dizajnu sa snažil vytvoriť upokojujúce prostredie pomocou výberu farieb, tvarov, usporiadania interiéru aj samotných materiálov. Preto vo väčšine priestorov nachádzame neutrálne odtiene v podobe mäkkých príjemných textílií, prírodné prvky ako drevo a kameň, minimalistické nerušivé osvetlenie či vkusné doplnky.  

Viac foto v galérii

Chrómové, zrkadlové a vysokolesklé vyhotovenia niektorých súčastí slúžia na to, aby interiér zároveň pôsobil nadčasovo a elegantne. V detskej izbe je najviac badateľná prítomnosť farieb a symbolov detstva – od hračiek cez zaujímavé osvetlenie až po malý típí stan, ktorý slúži ako útočisko a tajný bunker pre malé dieťa.

Viac foto v galérii

Byt je dôkazom tvrdenia, že v jednoduchosti je krása a skutočne potvrdzuje, že umne vybrané materiály, farebné škály a tvary môžu byť alfou a omegou interiérového dizajnu, ktorý je na vysokej úrovni – pričom nie sú potrebné ani obrovské podlahové plochy či bezodné rozpočty.

O autorovi:

Interiérový dizajnér Yevhen Zahorodnii v súčasnosti pôsobí v Poľsku. Aktuálne študuje na univerzite Andrzej Frycz Modrzewski Krakow University (AFMKU) a inteirérovému dizajnu sa aktívne venuje viac ako 3 roky. Jeho klienti sú prevažne obchodníci, manažment firiem, kreatívne agentúry, obchody, reštaurácie, ale aj medzinárodné developerské spoločnosti a štátne inštitúcie. Autor má za sebou viaceré projekty na území Ukrajiny, Poľska, Ruska, Bieloruska, Portugalska a USA.

Text: Anna Martausová
Foto: Yevhen Zahorodnii
Zdroj: home-designing.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Víťaz súťaže Drevostavba roka 2017

Najnovšie knihy a časopisy


Urob si sám 05/2018 v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

E-shop

Najnovšie príspevky