Mladá dvojica si 2-izbový byt v Petržalke zariadila svojpomocne vyrobeným nábytkom

03.02.2017  |     

Mladý pár sa do zariaďovania svojho bývania pustil s vervou a radosťou. Dvojica v sebe postupne objavila nadšenie pre svojpomocnú výrobu nábytku a doplnkov, ktorá ich teší a ešte viac spája.

Keď víťazí pokoj

Do dvojizbového bytu v petržalských Slnečniciach sa Michal a Karolína presťahovali v marci tohto roka. Michal už v tejto lokalite dva roky býval spolu s rodičmi, keďže tu kúpili dom. Postupne začal uvažovať o vlastnom bývaní a zvažovať aj možnosť, že si byt kúpi práve tu. „Lokalita sa mi zapáčila, a keď začali stavať tento nový projekt, išiel som hneď do toho. Mali aj celkom rozumné financovanie a to ma presvedčilo,“ vysvetľuje.

S polohou bytu je plne spokojná aj Karolína. „Bývať tu sa mi páči. Už keď sme trávili čas v dome u Michalových rodičov, poloha ma oslovila – blízko sa nachádza les i hrádza,“ opisuje kvality bývania Karolína. „Oceňujeme najmä, že je tu skutočný pokoj, ktorý obaja vítame,“ hovorí Michal a Karolína mu s úsmevom prisvedčuje. Byt kúpili s osadenými zárubňami, podlahami a hotovou kúpeľňou a s nadšením a veľkou chuťou sa pustili do zariaďovania svojho domova. 

 

„Zariaďovaniu a pretváraniu nášho domova sa venujeme po práci a je to pre nás príjemný relax. Máme pred sebou ešte veľa plánov, najbližšie sa chystáme vyrábať nástenné hodiny.“

Karolína

Začalo sa to posteľou

Hoci to nebol prvotný zámer, do bytu si viaceré kusy nábytku aj dekorácie vyrobili sami. Najskôr chodili po nábytkových domoch a hľadali inšpiráciu na internete, postupne ale zisťovali, že mnohé zariaďovacie prvky, ktoré by vo svojom byte radi mali, by si možno zvládli vyrobiť aj sami a za výhodnejšiu cenu, prípadne v obchodoch nenachádzali to, čo by sa im páčilo.

Michal tak prišiel s nápadom, aby si posteľ, ktorá bude spĺňať všetky ich požiadavky, skúsili vyrobiť. Karolína nebola spočiatku z tohto nápadu úplne nadšená a mala pocit, že výsledok nebude napĺňať ich predstavy. Nakoniec predsa len nakúpili potrebný materiál a ukázalo sa, že práca bola pri troche zručnosti pomerne jednoduchá, a dostavil sa aj želaný výsledok, ktorý oboch nadchol.

To ich posmelilo k ďalším tvorivým projektom – výrobe obývacej steny z vodovodných potrubí, konferenčného stolíka či nočných stolíkov v spálni, ale aj menších dekorácií, napríklad vešiaka v predsieni alebo svietidla v pracovnom kútiku. V spoločnom „kutilstve“ našli obaja zaľúbenie a spoločne sa tešia z každého nového prvku, ktorý si sami vytvoria. „Bolo to zábavné, keď sme si to tu zariaďovali sami. Ak by nám to navrhla nejaká firma, nemali by sme z toho taký zážitok,“ uzatvára vysmiata Karolína. 

Na jar sa chce mladý pár pustiť do revitalizácie balkóna. Plánujú si tu vytvoriť sedenie s úložným priestorom, maličkú záhradku a miesto pre Ruženku. 

Vzorovaný koberec je úlovkom z bratislavského blšáku. Majiteľ ho predával v podstate úplne nový a bez akéhokoľvek poškodenia za skvelých 10 €.  

Life on curry

Karolína a Michal našli spoločnú záľubu nielen v zariaďovaní svojho domova, ale ešte dávno predtým vo fotografovaní a v cestovaní. O ich zážitkoch z cestovania, ale najmä o rôznych svojpomocných projektoch sa môžete dozvedieť viac na ich blogu. 

www.lifeoncurry.blogspot.sk

TEXT: NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO: NORA A JAKUB ČAPRNKA
ZDROJ: časopis 12/2016-01/2017

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Súťaž Interiér roku: Vidiecke bývanie v modernom poňatí

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky