Ako umiestniť jedálenskú a obývaciu časť do jednej izby

06.06.2012  |     

Dobrý deň, chcela by som využiť Vaše rady pri zariadení nového bytu. Potrebujem vo väčšej izbe vyriešiť umiestnenie obývacej časti a jedálenskej časti. Do tohto priestoru potrebujem umiestniť i vstavanú skriňu. Miestnosť má obmedzujúci prvok. Je ním vyvýšená podlaha o 5 cm.

Kuchyňa, ktorá je umiestnená v bývalej chodbičke, je vo farbe vanilky a čerešne. Tú vyberal pôvodný majiteľ, preto by som využila tieto farby. Moja predstava je moderný minimalizmus. Pekne, útulne. V obývacej zóne by som chcela mať sedačku, stolík, TV + rádio, DVD. V jedálenskej časti - stôl, možno miesto neho i väčší ostrovček, ktorý sa dá využiť na prácu a pod ním  úložný priestor, lebo vnútro linky je nepostačujúce. A tiež by mala byť v tejto zóne umiestnená chladnička, snáď i zabudovaná. A možno kdesi i knižnica a vstavaná skriňa. Ďakujem pekne.

Katka

 

Mila Katka,
na základe Vašich požiadaviek sme vypracovali takýto návrh:
 
V zadnej časti obývačky navrhujeme bledú sedaciu súpravu a obývaciu stenu v kombinácii dekóru čerešňa a vanilka s dvomi príručnými stolíkmi  a jedným konferenčným stolíkom. V prednej časti, v blízkosti kuchyne, navrhujeme veľký jedálenský stôl a dve vstavané skrine prepojené príborníkom, pričom  v jednej je umiestnená chladnička. Za gaučovou súpravou je prístavný stolík a kreslo s lampou na čítanie.
Farebné kombinácie:
 
Nábytok – čerešňa, vanilka
 
Sedacia súprava – krémová
 
Farby na doplnky (podušky, vázy, koberec ...) – červená, zelená
 
 
 
Ďalšou alternatívou je vstavané skrine urobiť na celú stenu, ale na posuvné dvere použiť grafosklo s jemným dekórom. Ako doplnkové farby odporúčame sivú, striebornú, krémovú.
 
S pozdravom Homestage
 
Vizitka dizajnérok
Ing. Jacqueline Brandisová
Ing. Patrícia Štofová
 
 
Styling nehnuteľnosti pred predajom a prenájmom
 

Homestage

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Súťaž Interiér roku: Vidiecke bývanie v modernom poňatí

Najnovšie knihy a časopisy

Aktuálne číslo
Záhrada 2018/03
v predaji


Veľká jarná súťaž: Vyhrajte 47 cien!
Predplatné

E-shop

Najnovšie príspevky