Zdroj: STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o

Kvalita z Popradu dostala nové meno. Tatramat je STIEBEL ELTRON. Čo sa mení?

08. 03. 2021 Zdieľať

Mnohí z nás netrpezlivo čakali, kým začne žmýkať. Keď sme na nej sedeli, detská radosť dostala iný rozmer. Spomienky na práčky značky Tatramat. Ich výroba bola síce ukončená ešte v minulom storočí, no kvalitná technológia spod Tatier je súčasťou našich domovov aj dnes. Vďaka ohrievačom vody. Tie ale dostávajú nové, svetové meno.

História úspešného popradského závodu sa začala písať v prvej polovici 19. storočia. V malej obci Matejovce, dnes je súčasťou mesta Poprad, vznikla rodinná strojárska firma Carla Augusta Scholtza. Spočiatku vyrábala klince a česadlá pre dobytok, no neskôr sa začala špecializovať na výrobu pocínovaného a pozinkovaného tovaru pre domácnosť. O sto rokov neskôr sa v Matejovciach vyrábali pozinkované a lakované sudy, bubny na asfalt, smaltované nádoby a hliníkový riad. S výrobou elektrických spotrebičov sa začalo v 60. rokoch. V roku 1974 dostala fabrika meno Tatramat. Na prelome milénií došlo ku komplexnej technologickej a produktovej inovácii ohrievačov vody. Do výroby tak boli zavedené nové typy ohrievačov, ktoré si získali vynikajúce meno aj v zahraničí.

Pohľad na továreň v Matejovciach z roku 1845.

Pohľad na továreň v Matejovciach z roku 1845. Zdroj: STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o

Dnes je popradský závod synonymom kvality, dôvery a spoľahlivosti. Vďaka jeho produktom si ľudia užívajú teplý kúpeľ a teplo domova úplne bez starostí. Ohrievače vody značky Tatramat sú vyhľadávané nielen pre potreby domácností, ale aj firiem, škôl, či iných zariadení. V roku 2004 sa spoločnosť Tatramat – ohrievače vody, stala členom nemeckej skupiny STIEBEL ELTRON. Od tohto medzníka bola popradská kvalita dostupnejšia pre ďalšie zahraničné trhy, čo malo pozitívny vplyv na jej konkurencieschopnosť. Slovenské výrobky sa tak stali svetovými. Tento proces ale nekončí. Spoločnosť Tatramat zmenila minulý rok svoje meno na STIEBEL ELTRON Slovakia. A nový názov dostanú od budúceho roka aj všetky ohrievače vody z popradských Matejoviec.

Výrobňa Stiebel Eltron

Kvalita spod Tatier sa čoraz viac udomácňuje aj vo svete. Vďaka menu STIEBEL ELTRON.
Zdroj: STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o

Teplý kúpeľ dostane nové meno. Rovnako tiež ekonomický a ekologický spôsob ohrevu vody. Zo značky Tatramat bude STIEBEL ELTRON.  Keďže nové meno majú produkty dostávať postupne, od marca 2021 možno nájsť v cenníkoch a v predajniach niektoré ohrievače vody značky Tatramat už len pod značkou STIEBEL ELTRON. „Naším cieľom je naďalej ponúkať domácnostiam, firmám, školám a ďalším subjektom kvalitné produkty udávajúce trendy v oblasti ohrevu vody. Aj v nasledujúcom období chceme byť spoľahlivým partnerom, ktorý je navyše atraktívny i na zahraničných trhoch. Zákazníkom budeme naďalej ponúkať prémiové produkty, ktoré sa vyznačujú predovšetkým vysokou kvalitou spracovania. Sme pevne presvedčení, že nové meno našej spoločnosti a našich ohrievačov vody prinesie nové možnosti nám, našim partnerom a v neposlednom rade aj našim zákazníkom,“ povedal obchodný riaditeľ spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia, Rastislav Ondrejmiška.

Nové meno získajú všetky produkty značky Tatramat od roku 2022. To znamená, že v budúcom roku budú pod značkou STIEBEL ELTRON dostupné všetky elektrické a kombinované ohrievače vody, ktoré nateraz nesú ešte meno Tatramat. Nepriamoohrevné  ohrievače vody, kombinované ohrievače vody s výmenníkom tepla ako aj tepelné čerpadlá na ohrev vody z Popradu, nájdete dnes už len pod novým názvom STIEBEL ELTRON.

Viac na www.stiebel-eltron.sk/ohrev-vody 

Zdroj: PR STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: elektrická energia ohrev vody ohrievače vody
Zdieľať článok