Výsledky hlasovania verejnosti v súťaži Drevostavba roka 2014

07.04.2015  |     

Prinášame vám výsledky z hlasovania verejnosti, ktoré prebehlo na spotrebiteľských výstavách Nábytok a bývanie v Nitre a CONECO Racioenergia v Bratislave, a výsledky internetového hlasovania na stránke mojdom.sk.

V dňoch 2. až 9. 3. 2015 posudzovala odborná porota súťažné konanie na výber „Drevostavby roka 2014“. Súťaž organizovala už po tretí krát Sekcia drevostavieb Zväzu spracovateľov dreva Slovenskej republiky. Jej cieľom je spopularizovať stavby na báze dreva, ktorých výstavba môže byť významným faktorom pri reštartovaní stavebníctva a tým aj ekonomiky Slovenska. Navyše sa pomocou zvýšeného dopytu po drevostavbách môže prejaviť podpora používania dreva ako domácej strategickej obnoviteľnej suroviny 21. storočia v stavebníctve v produktoch s vyššou pridanou hodnotou. Nezanedbateľnou súčasťou súťaže je aj propagácia popredných výrobcov drevostavieb, členov ZSDSR, na spotrebiteľských výstavách Nábytok a bývanie v Nitre (10.3. – 15.3.2015) a CONECO Racioenergia v Bratislave (25.3. – 28.3.2015)  

Na obidvoch výstavách mala laická verejnosť, návštevníci výstav, možnosť hlasovať za svojho favorita. Oproti predchádzajúcim ročníkom sme zaznamenali trojnásobný nárast účastníkov hlasovania. Celkovo odovzdali 6499 hlasov (kým na predchádzajúcich ročníkoch to bolo len okolo 2300 hlasov) Z toho bolo 586 hlasov neplatných (neoznačený dom alebo neúplné údaje na hlasovacom lístku).

Výsledky hlasovania hlasovacím lístkom:

1. miesto

Largo 122 Limbach, ModerneDomy.sk zastúpenie RD Rýmařov

2. miesto

Rodinný dom v Kováčovej, ZD 001 Javor, ForDom s. r. o., Zvolen

3. miesto

Zrubový dom Lucia, Drevodom Orava s. r. o., Podbiel

Vylosovali sme piatich šťastných výhercov skvelých cien:

1. cena – Anna Slivoňová, Bytča

2. cena – Irena Oklapková, Liesek

3. cena - Miriam Schniererová, Kremnica

4. cena -  Eleonóra Petrová, Šaľa

5. cena – Eugen Formánek, Skalica

Hlasovanie bolo otvorené aj na internetových stránkach www.zsdsr.sk a www.mojdom.sk. Týmto spôsobom hlasovalo 2092 návštevníkov.

1. miesto

Permakultúrna ekofarma - NED Malá Lehota, DREVSTAV SLOVAKIA s. r. o., Nová Baňa

2. miesto

Rodinný dom v Kováčovej, ZD 001 Javor, ForDom s. r. o., Zvolen

3. miesto

Zrubový dom Lucia, Drevodom Orava s. r. o., Podbiel

Z hlasujúcej verejnosti na internete sme vylosovali nasledovných výhercov:

1. cena – Soňa Kavecká

2. cena – Viera Dvoranová

3. cena – Gabriela Polakovičová

4. cena - Juraj Kis-Bodnár

5. cena  - Juraj Praženica

Všetkým výhercov srdečne blahoželáme!

Výsledok ukazuje zvýšený záujem verejnosti o informácie, ktoré súvisia s výstavbou ekologických, energeticky úsporných a efektívnych domov, ktoré zabezpečia komfortné a zdravé bývanie pre celú rodinu.

Sekcia drevostavieb ZSD SR si uvedomuje potenciál, ktorý sa v rozvoji stavieb na báze dreva skrýva. Od roku 2008 do roku 2013 sa podiel moderných drevostavieb na odovzdaných nových rodinných bytových domoch na Slovensku zvýšil z 5% na viac ako 10%. Ročne sa na Slovensku postaví a odovzdá približne 700 nových rodinných domov, ktoré sú postavené z konštrukčného systému na báze dreva. Do roku 2025 si SD ZSD SR dala za cieľ tento podiel zvýšiť na 30%.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky