Súťaž Interiér roku vstúpila do ďalšieho ročníka

11.11.2016  |     

Do niektorej z kategórií ďalšieho ročníka Interiér roku sa už od októbra môžu hlásiť architekti a interiéroví dizajnéri, a to nielen z Českej republiky, ale v tomto ročníku prvýkrát aj zo Slovenska!

Cieľom súťaže je hlavne podpora a popularizácia dvoch spomenutých profesií a práve vďaka tejto snahe bola súťaži, okrem iného, udelená záštita Ministerstva priemyslu a obchodu ČR.

V 15-člennej medzinárodnej porote zasadajú okrem architektov aj rešpektované osobnosti z oblasti vizuálnej kultúry, aby sa pri rozhodovaní brali do úvahy i farebné koncepty, charakter a atmosféra priestoru atď. Popri prorektorovi pražskej Vysokej školy umeleckopriemyselnej prof. akad. arch. Jiřím Pelclovi, dr. h. c., alebo doc. Ing. Veronike Kotradyovej z bratislavskej Fakulty architektúry STU, Sanji Pupovac z  Milánskej polytechniky sú členmi napríklad režisérka Hana Třeštíková alebo maliari David Saudek a Jakub Špaňhel.

Prihlásiť možno iba interiéry, ktoré vznikli v tomto roku. Uzávierka prihlášok je 20. 2. 2017 a výsledky budú vyhlásené v pražskom Centre súčasného umenia DOX, a to 28. 3. 2017 na kongrese o bývaní a architektúre Living Forum. V máji potom bude prebiehať výstava veľkoformátových fotografií súťažných interiérov.  

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 11/2019 v predaji


Rebelské Vianoce
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky