Tieniť treba aj v novembri

25.11.2015  |     

Tieniace doplnky na strešných oknách oceníte nielen v lete, ale počas celého roka. Prisilné slnečné lúče vás môžu v podkroví prekvapiť aj uprostred zimy. Pomocou vhodného tienenia si zabezpečíte komfortné bývanie bez ohľadu na ročné obdobie.

V závislosti od využitia si môžete vybrať medzi vonkajšími a vnútornými tieniacimi doplnkami, prípadne ich kombinovať. Na reguláciu denného svetla postačia vnútorné rolety a žalúzie. Vďaka vonkajšiemu tieneniu môžete nielen regulovať denné svetlo, ale aj zastaviť vstup prebytočného tepla do interiéru, a tým efektívne zabrániť prehrievaniu. Máme pre vás tri fakty, prečo povedať áno vonkajším roletám.

Fakt č. 1: Tma v noci, tma počas dňa

Aby ste sa počas dňa cítili oddýchnutí, mali by ste okrem iného zabezpečiť pre seba a svoju rodinu kvalitný spánok. Jedným z predpokladov ako ho dosiahnuť, je zachovať úplnú tmu počas spánku. V prípade strešných okien vám s tým pomôžu vonkajšie rolety. Ak chcete, aby vás ráno budili slnečné lúče, oceníte systém diaľkového ovládania VELUX INTEGRA®. Ten umožňuje nastaviť si presný čas, kedy sa rolety vysunú. Vonkajšie rolety sú veľmi užitočným pomocníkom, aj keď máte malé deti. Zabezpečia kvalitný popoludňajší spánok, ktorý je dôležitý pre ich vývin.

Fakt č. 2: Príjemné bývanie bez ohľadu na ročné obdobie

Vonkajšia roleta v zime ešte viac zlepšuje tepelno-izolačné vlastnosti strešných okien. Zabraňuje tepelným únikom z interiéru až o 17 %. V lete sa stará o udržiavanie príjemnej mikroklímy v interiéri. Stačí ju počas dňa zatiahnuť a vnútri sa vnútorná teplota zníži až o 7°C. 

Fakt č. 3: Súkromie aj bezpečnosť

Nepriehľadná roleta stráži vaše pohodlie a súkromie. Významne tiež chráni samotné strešné okno pred zvýšeným opotrebovaním a pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Pri zatiahnutých roletách sa v interiéri tiež znižuje vonkajší hluk – napríklad z dažďa alebo krupobitia – až o 3dB.

VELUX SLOVENSKO spol. s r. o.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky