Publikácia Ako ušetriť a postaviť nízkoenergetický dom v predaji

05.12.2013  |  

Energetickou úspornosťou, jednou z najaktuálnejších tém súčasnosti, sa už nezaoberajú len ekológovia, ale čoraz viac aj bežní ľudia. Potrebu neustále šetriť si denne uvedomuje každý z nás. Účty za bývanie a energie mnohých z nás priam šokujú, preto neprekvapí, že záujem o stavbu nízkoenergetických domov z roka na rok narastá. Druhé tohtoročné vydanie publikácie z edície Všetko o bývaní sme sa preto rozhodli zamerať práve na nízkoenergetickú výstavbu a dostalo podtitul Ako ušetriť a postaviť nízkoenergetický dom. Publikáciu nájdete v predaji už od 28. novembra 2013.

Druhé tohtoročné vydanie publikácie z edície Všetko o bývaní sme sa preto rozhodli zamerať práve na nízkoenergetickú výstavbu a dostalo podtitul Ako ušetriť a postaviť nízkoenergetický dom. Publikáciu nájdete v predaji už od 28. novembra 2013. 

Aktuálne vydanie nadväzuje na prechádzajúce čitateľsky obľúbené publikácie z rovnomennej edície a prináša na takmer 130 stranách široké spektrum zaujímavých a aktuálnych informácií, tipov a rád zo sveta nízkoenergetického bývania. Zjednodušene povedané, poradí, ako nabehnúť na šetriaci režim už počas stavby domu. Okrem množstva zaujímavých tém publikácia prináša aj bohatú časť venovanú návštevám, aby ste získali predstavu, ako rôzne môže dom v nízkoenergetickom štandarde vyzerať.    

Objednaj publikáciu s 10% zľavou

V najnovšom vydaní  publikácie Všetko o bývaní: Ako ušetriť a postaviť nízkoenergetický dom nájdete:

Aký je to nízkoenergetický dom?

Čo všetko sa ukrýva pod názvom nízkoenergetický dom, si môžete prečítať v úvodnom článku publikácie. Nazerá aj ho histórie energeticky úspornej výstavby, opisuje rozdiel medzi nízkoenergetickým a pasívnym domom a poukazuje aj na novú tepelnotechnickú normu, ktorá u nás platí od 1. januára 2013. 

Ako financovať bývanie

Málokto z nás má taký príjem či také úspory, aby si mohol dovoliť postaviť vlastné bývanie bez využitia úverových produktov. Aké možnosti aktuálne domáci trh ponúka a ako a kedy môžete získať štátny príspevok a znížiť si tak celkové náklady na bývanie, sa dočítate v časti nazvanej Ako získať peniaze na vlastné bývanie.

Objednaj publikáciu s 10% zľavou

Koľko stojí najlacnejší?

Hoci sa to možno na prvý pohľad nezdá, dom v nízkoenergetickom štandarde sa dá postaviť aj pri obmedzenom rozpočte. Čo všetko si budete môcť dovoliť, ak máte na stavbu domu 70 000 €, 100 000 €, prípadne viac, a koľko financií vám nízkoenergetický dom ušetrí, sa dozviete v článku Koľko stojí nízkoenergetický dom?

Čím kúriť?

Možností, ako a čím vykurovať, je veľa. Konečné rozhodnutie je v mnohých prípadoch kompromisom medzi komfortom, dostupnosťou a cenou. Ak aj vy práve hľadáte vhodné riešenie, možno vás prekvapí, s ktorými spotrebičmi ušetríte najviac. Prehľadný článok vám napovie, na koľko vás vyjde vykurovanie jednotlivými zdrojmi, a bližšie opíše ekonomicky najvýhodnejšiu alternatívu. 

Šetríme vodou

V podkapitole publikácie pozostávajúcej s trojice článkov sa venujeme otázke šetrenia vodou. V prvom článku prezradíme, prečo sa oplatí investovať do vlastnej studne, v druhom sa zameriavame na problematiku domových čistiarní odpadových vôd a v tretej vám predstavujeme možnosti využitia dažďovej vody.

Objednaj publikáciu s 10% zľavou

Nadčasová jednoduchosť

Majitelia chceli moderné bývanie, ktorého štýl neskončí po pár rokoch v škatuľke s nápisom „absolútne out“. Tvarová jednoduchosť a farebná striedmosť s charakterom súčasnej moderny mali byť základom domu. Zaujímavý moderne riešený murovaný dom v nízkoenergetickom štandarde nájdete na stranách 98 až 102. 

Dom s pavúčími nohami

Pri pohľade od ulice nič nenasvedčuje tomu, že dom v jabloneckej mestskej časti Mšeno sa nejako výrazne odlišuje od bežných drevostavieb. Keď však prijmete pozvanie domáceho pána „do pivnice“, razom zistíte, že všetko je inak. A úžasom sa vám tají dych. O zaujímavo riešenom montovanom dome postavenom vo svahu na pätkách si prečítajte na stranách 122 až 128.

Objednaj publikáciu s 10% zľavou

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 5/2019 v predaji


21 horúcich jesenných trendov
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky