Bývanie pre tri rodiny postavili za jeden a pol dňa!

11.02.2020  |     

Tri rodiny túžili po spoločnom víkendovom dome, ktorý mal byť dostatočne veľký, aby umožnil pohodlný pobyt, a mal stáť na dvoch spojených pozemkoch.

Architekti pôvodnú predstavu klientov upravili, aby bol zásah do prírody menší. Namiesto pôvodného plánu postaviť jeden veľký dom pre tri rodiny, využili tri samostatné štruktúry. Vďaka ním omnoho lepšie prepojili interiér s okolitou prírodou a vznikol zmiešaný vnútorno-vonkajší priestor. 

Samozrejme, nechýbajú ani miestnosti charakteristické pre konvenčné domy: spálne, obývačka, kúpeľňa, kuchyňa, foyer a gril, ktorý je v tejto krajine nevyhnutnosťou každej rodiny. Obývacia izba pokračuje v exteriéri palubou oddelenou veľkými posuvnými dvermi. V konečnom dôsledku tak vznikol nenápadný a do prírody začlenený priestor na trávenie víkendov pre tri rodiny, ktorý spĺňa všetky požiadavky klientov.

Prečítajte si tiež:

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Pohodlie napriek nízkym nákladom

Domy sú postavené z prefabrikovaných konštrukčných izolačných panelov. Vďaka výrobnej technológii poskytujú stabilitu a pohodlie pri nízkych nákladoch. 

Tri domy – každý s rozlohou 35 metrov štvorcových – boli zostavené za menej ako jeden a pol dňa. Na pozemok doviezli 48 prefabrikovaných panelov so zabudovanými potrubiami pre elektro- a vodoinštaláciu. Vďaka tomu dvaja skúsení stolári, ktorí pracovali na mieste, zostavili domy z panelov bez akýchkoľvek problémov. A to nikdy predtým s prefabrikovanými panelmi nepracovali. 

Pozrite si video:

SIP panely zvonku ošetrili

Použité panely sú takzvané SIP panely. Skladajú sa z izolačného jadra a dvoch OSB dosiek. Vo vnútri architekti ponechali OSB dosky odhalené, zvonku sú panely ošetrené nepremokavou membránou a povrchovou úpravou galvalume. Výsledkom je zvonku pevná kovová stavba, kontrastujúca s okolitou prírodou. Vo vnútri prevláda drevo, ktoré vytvára atmosféru tepla a pohodlia. 

Tip: Všetky podlahy nájdete na jednom mieste

Dovolenkový dom „Casas Alpes São Chico“ v skratke

Architektonické štúdio: Porto Quadrado
Plocha: 105 m2
Lokalita: São Francisco de Paula, Rio Grande do Sul, Brazília
Realizácia: 2018-2019

Sabína Zavarská
Foto: Alessandro Quevedo
Video: Daniel Frohlich

Tagy:
chaty víkendové domy OSB dosky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 1/2020 v predaji


30 jarných trendov do interiéru aj záhrady
Predplatné

 

 

Najnovšie príspevky