Aký materiál si dať na strechu?

15. 05. 2012 Zdieľať

Strecha je veľkou a dlhodobou investíciou, preto je dôležité sa rozhodnúť správne aj ohľadom výberu materiálu. Populárnym strešným materiálom na slovenskom trhu sú škridly – betónové, pálené, ale aj plech. Betónových škridiel sa však predá najviac. Prečo je tomu tak, vám objasnia nasledovné argumenty:

— Advertorial spoločnosti BRAMAC – strešné systémy, s.r.o. —

Vyššia pevnosť – dlhá životnosť

Vďaka použitiu hrubšieho štrku prvotriednej kvality je dosiahnutá vyššia pevnosť betónovej krytiny, ktorá je v porovnaní s konkurenčnými škridlami väčšia o 30% (1 ks škridly znesie zaťaženie až 260 kg). Betón na rozdiel od iných materiálov časom zreje, a tým ešte viac zvyšuje svoju pevnosť.  To je zárukou jej dlhej životnosti, až 100 rokov.


Aký materiál si dať na strechu?

1088432
BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.

Vysoká mrazuvzdornosť

Nasiakavosť u betónovej krytiny je len do 6% (o 40% nižšia ako u konkurenčných škridiel). Nízka nasiakavosť znamená vyššiu mrazuvzdornosť pri tzv. zmrazovacích cykloch (striedanie tepla a mrazu počas dňa a noci), čo znamená najvyššiu odolnosť proti pôsobeniu mrazu.

Hmotnosť verzus robustnosť – Strecha musí byť spoľahlivá a bezpečná pre všetkých, ktorí pod ňou bývajú. Zaťaženie strechy poveternostnými vplyvmi je niekedy mnohokrát niekoľkonásobne vyššie ako samotná hmotnosť krytiny. Strecha musí mať preto aj svoju hmotnosť, aby vydržala vonkajší nápor v podobe snehu, vetra či dažďa. Kvalitná strecha musí byť stabilná a robustná. Vďaka svojej hmotnosti je krytina Bramac odolná pred nápormi vetra na rozdiel napr. od plechových krytín.


Aký materiál si dať na strechu?

1088434
BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.

Dobré izolačné vlastnosti, bezúdržbovosť

Krytina Bramac má vďaka svojej priaznivej hmotnosti (38 – 47 kg/m2) dobré izolačné vlastnosti (tlmí hluk – dážď, dopravu.., znižuje rozdiely teplôt v podstreší v priebehu dňa, je odolná proti účinkom vetra – neodfúkne ju, nepodfúkne, resp. nevibruje a nie je potrebné jej prichytávanie vrutmi ako u plechových krytín, pretože dodatočné otvory v krytine môžu byť zdrojom zatekania. Mnohé „ľahké“ plechové krytiny tieto účinky nemôžu dosiahnuť kvôli svojej nízkej hmotnosti (5 – 8 kg/m2).


Aký materiál si dať na strechu?

1088431
BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.

Jednoduchá montáž

Montáž betónovej krytiny je jednoduchá vďaka jej vysokej presnosti dosahovanej pri výrobe. Tieto krytiny nemajú zámky, ktoré by pokládku komplikovali, takže strecha môže byť zrealizovaná rýchlo, už za 5 dní.

Vplyv klimatických podmienok – Krytina Bramac sa môže montovať za akýchkoľvek poveternostných a klimatických podmienok, počasie nemá vplyv na kvalitu pokládky. Montáž plechov môže byť za veterného počasia často problematická. Problémom plechových striech je kotvenie, keďže v plechovej krytine je veľké množstvo otvorov pre prichytávanie, ktoré sú potenciálnymi miestami zatekania v budúcnosti. Nevýhodou plechovej strechy je jej hlučnosť pri daždi. Plechové krytiny nemajú vyriešené odvetranie, dochádza tak ku kondenzácii vodnej pary.

Povrchová úprava –  v ponuke Bramacu nájdete rôzne jedinečné povrchové úpravy ako je Protector a Protector Plus, ktoré udržia po dlhé obdobia vašu strechu oveľa čistejšiu, špeciálny štrukturovaný povrch ako má napríklad viacfarebný model Adria alebo povrch so zapusteným granutálom ako má model Montero. Povrchové úpravy plechov majú oveľa nižšiu trvanlivosť a často dochádza k ich poškodeniu nielen pri rezaní.

Záruka a životnosť – Na krytinu Bramac dostávate písomnú 30-ročnú záruku. Krytina Bramac však vydrží oveľa dlhšie, jej reálna životnosť je až 100 rokov!

www.bramac.sk, infolinka 0800 18 18 18

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: bramac
Zdieľať článok