Okenný profil pre architektúru bez hraníc

10.06.2011  |  

Náročné a neustále sa meniace požiadavky Európskej únie na energetickú hospodárnosť budov vás môžu nechať chladnými. Vďaka okennému profilu Inoutic Eforte zostane teplo aj s úsporami za ušetrenú energiu u vás doma.

--- Advertorial spoločnosti Deceuninck, spol. s r.o. ---

Inoutic Eforte je jeden z mála profilov na trhu, ktorý spĺňa veľmi náročné požiadavky európskej smernice o energetickej hospodárnosti budov (EPBD II). Výrobe tohto plastového okenného rámu predchádzal dlhoročný výskum. Dnes Inoutic Eforte prináša jednoduché a flexibilné riešenie pre okná v nízkoenergetických a pasívnych domoch, novostavbách, rekonštruovaných a priemyselných objektoch. Celková energetická účinnosť okna ako aj výsledná cena závisia od rozhodnutia zákazníka. Inoutic Eforte možno zaskliť dvojsklom, trosjklom alebo špeciálnymi sklami.
Milovníci vzdušných interiérov ocenia inováciu v podobe technológie vlepovaných skiel. Táto technológia zvyšuje pevnosť konštrukcie a umožňuje z profilov Inoutic Eforte vyrábať plastové okná veľkých rozmerov, a to až do výšky 250 cm. Výnimočnosť tohto profilu už potvrdili nielen získané odborné ocenenia, ale aj dôvera slovenských zákazníkov.

Maximálne úspory v jednom kroku

Profil Inoutic Eforte prináša maximálne úspory už pri štandardnej stavebnej hĺbke, vďaka čomu ho možno použiť v novostavbách i pri rekonštrukcii staršej zástavby. Šesťkomorový profil Inoutic Eforte dosahuje pri použití bežnej oceľovej výstuže, pri stavebnej hĺbke 84 mm a bez prídavných izolačných prvkov výborný koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf, a to iba 0,95 W/m2 . K. Pri použití trojskla s tepelnou priestupnosťou Ug = 0,6 W/(m2 . K) okná z profilov Eforte spoľahlivo spĺňajú parametre pasívnych domov. Pomocou špeciálnych skiel možno dosiahnuť dokonca hodnoty tepelnej priestupnosti celým oknom Uw = 0,66 W/(m2 . K), ktorá sa pohybuje výrazne pod hodnotami kladenými na pasívne domy. Profil vyniká systémom stredového tesnenia, ktorý chráni okno pred poveternostnými vplyvmi, akými sú zatekanie vody a nápory vetra. Vďaka tesnenie okno lepšie zvukovo izoluje.

Dokonalé splynutie so stavbou

Okrem vynikajúcich tepelnoizolačných parametrov zaujme Inoutic Eforte aj širokými možnosťami farebného prevedenia okenného rámu. Až 40 rôznych odtieňov, vrátane farieb s metalickým efektom Titanium Plus, moderných trendových farieb i tradičných farieb, je typologicky rozdelených do piatich skupín. Jednotlivé typy farieb sa ponúkajú s rozličnými štruktúrami, napr. perleťovou štruktúrou, rôznymi štruktúrami dreva alebo s hliníkovým vzhľadom. Rozšírená ponuka farieb prináša viac individuality a kreativity pre rozhodovanie zákazníka. Farebnú povrchovú úpravu je možné aplikovať z jednej strany, alebo z oboch strán. Okná harmonicky ladiace so vzhľadom stavby podčiarknu jej charakter.

Viac informácií na www.okno-centrum.sk

Deceuninck, spol. s r.o.
Zdroj: PR článok

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky