Zdravé tipy v boji proti alergii a astme

17.07.2018  |  

Na Slovensku každoročne rastie počet ľudí trpiacich alergiou. Účinnou zbraňou v boji proti tomuto ochoreniu je pritom jednoduchý zvyk.

Súčasná generácia trávi v interiéri až 90 % svojho času. Ľudia sú doslova zatvorení vnútri budov, z ktorých nič neunikne. Vzduch v interiéri môže byť preto v skutočnosti znečistený až päťkrát viac ako vonku.

Vzduch sa rýchlo stáva nedýchateľným nielen v dôsledku toxických látok, ktoré vylučujú čistiace prostriedky či stavebné materiály. Znečisťujú ho každodenné činnosti v domácnosti, ale aj dýchanie.

Práve zhoršená kvalita vzduchu vnútri budov, vrátane zvýšenej vlhkosti vzduchu, prispieva k nárastu alergických ochorení i astmy.

Jednoduchý trik pre zdravie

Na vytvorenie zdravšieho vnútorného prostredia pritom stačí osvojiť si jednoduchý zvyk – pravidelne vetrať. Odborníci odporúčajú vetrať minimálne dvakrát denne aspoň 5 až 10 minút. 

Výhodu pri udržiavaní zdravého bývania majú majitelia domov a bytov so strešnými oknami. Okrem toho, že strešné okná privádzajú dnu denné svetlo, umožňujú rýchlo a efektívne prevetrať interiér. 

Rýchlo vyvetrať miestnosť možno vďaka tzv. komínovému efektu, kedy sa okná otvoria naraz v spodnej aj v hornej úrovni. Môže ísť o kombináciu fasádnych a strešných okien alebo o strešné okná v rôznych výškach nad sebou.

V prípade dvojpodlažného rodinného domu je vynikajúcim riešením umiestniť strešné okno nad schodiskovou šachtou. Pomôže nielen efektívne prevetrať, ale denné svetlo privedie až do prízemia domu.

Vetranie, na ktoré nemusíte myslieť

Dobrou správou je, že dnes už nemusíte myslieť na to, kedy a ako často vetrať. Strešné okná s inteligentným systémom sa o zdravé vnútorné prostredie postarajú za vás. Automatizovaná domácnosť prináša technológie a diaľkovo ovládaných produkty, ktoré sú navrhnuté tak, aby zlepšili a uľahčili váš život.

Stačí pridať elektrické strešné okná, rolety a žalúzie VELUX INTEGRA® a základný balíček VELUX ACTIVE do vašej domácnosti. Vytvoríte domáce prostredie, ktoré bude zdravie a komfortnejšie – inteligentne a automaticky.

www.velux.sk 

www.velux.sk/indoorgeneration 

ZDROJ PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO spol. s r. o.

Tagy:
vetranie astma alergie zdravé bývanie

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky