Zehnder Zenia - Dokonalý tepelný komfort vo vašej kúpeľni

25.10.2018  |     

Naša potreba tepla je v kúpeľni prirodzene vyššia ako v iných častiach domu. Nejde ale iba o príjemnú teplotu, na kúpeľňu kladieme omnoho komplexnejšie požiadavky, lebo veľa ľudí očakáva, že bude mať možnosť rýchle a hygienicky usušiť alebo zohriať svoj uterák. Bežné systémy vykurovania však tieto požiadavky môžu splniť len v obmedzenej miere – preto Zehnder, obľúbený Švajčiarsky výrobca designových radiátorov, vyvinul revolučný komfortný vykurovací modul Zehnder Zenia.

Čo si možno predstaviť pod pojmom komfortný vykurovací modul? Zehnder Zenia v sebe kompaktne spája infračervené vykurovacie teleso, výkonný ventilátor, funkciu zohrievania uterákov a ich rýchle a hygienické sušenie – toto všetko v jedinom elektrickom zariadení.

Kúpeľňa s nádychom wellness

Či už ráno vstávate, odmeňujete sa osviežujúcou sprchou po náročnom športovom výkone, alebo si doprajete večerný kúpeľ pri sviečkach, Zehnder Zenia sa vždy postará o dokonalý tepelný komfort vďaka svojím praktickým ale aj rozmaznávajúcim funkciám. 

Elegantné sklenené dvierka sú súčasne prepracovaným vykurovacím infrapanelom (225 Watt) a teda zdrojom veľmi príjemného zdravého sálavého tepla. Za designovými dvierkami je zabudovaný výkonný vykurovací ventilátor (1000 Watt), ktorý naopak ponúka pohotovú možnosť zintenzívniť vykurovanie podľa aktuálnej potreby a nahriať kúpeľňu o niekoľko stupňov bez dlhého čakania. Sklenené sálavé dvierka nenápadne zakrývajú úložný priestor vo vnútri modulu, kam je možné uteráky šikovne schovať a využiť nasledujúce funkcie:

• Čím rýchlejšie je sušenie uterákov, tým menšie je riziko vzniku baktérii. Zehnder Zenia preto prichádza s programom rýchleho a hygienického sušenia, ktoré je šetrné k uterákom. Prúdenie teplého vzduchu z vykurovacieho ventilátora vo vnútri modulu narovnáva textilné vlákno, takže uteráky sú vždy nadýchané a hebké. 

• Kto by sa po sprchovaní rád nezabalil do nahriatej osušky? Tento príjemný a návykový zážitok Zehnder Zenia zaistí každý deň – stačí použiť dotykový display a za krátko je osuška nahriata na komfortnú teplotu a mäkká na dotyk.

Intuitívne ovládanie a inteligentné nastavenia

Sklenený ovládací panel Zehnder Zenia je umiestnený na prednej strane telesa v optimálnej výške. Štyri dotykové ovládače s jednoduchými symbolmi umožňujú ľahkú obsluhu základných funkcií modulu pre každodenné použitie. 

Komfortný vykurovací modul možno taktiež individuálne nastaviť a diaľkovo ovládať cez mobilný telefón alebo tablet pomocou Bliuetooth pripojenia cez aplikáciu pre IOS a Android. Mobilná aplikácia Zehnder Conect naviac ponúka možnosť jednoducho ovládať denný a týždenný režim vykurovania a prispôsobiť výrobné nastavenie časových intervalov jednotlivých funkcií – pre tepelný komfort na mieru Vášho pohodlia. 

Požiadavky na modernú kúpeľňu

Zehnder Zenia je odpoveďou na silnejúce kúpeľňové trendy, ktoré sa nesú v duchu premyslenej hry tvarov a dávajú dôraz na prírodné materiály, nenápadné kombinácie a do detailu prepracovanú integráciu všetkých prvkov. Vďaka puristickému designu sa Zehnder Zenia výborne začlení do modernej kúpeľňovej architektúry. Interiér tak pôsobí harmonickým dojmom a jeho užívateľ si môže naplno vychutnať príjemnú atmosféru počas toľko potrebného odpočinku.  

Stále väčšiu popularitu si pre svoj jedinečný vzhľad ale tiež pre svoju praktickosť a hygienickú údržbu, získava elegantný prírodný materiál – sklo. Sklenené sálavé dvierka modulu Zehnder Zenia vo vysokom lesku dodávajú kúpeľni moderný vzhľad a ozvláštňujú akýkoľvek interiér, či už budú v čisto bielom alebo čiernom prevedení.

S kúpeľňovým designom súvisia tiež možnosti samotnej inštalácie modulu. Stále väčší dôraz kladieme na maximálne využitie priestoru, vrátane toho podomietkového. Zehnder Zenia poskytuje maximálnu slobodu plánovania práve vďaka širokej ponuke zabudovateľných a stenových inštalácií vhodných pre  takmer všetky stavebné úpravy. 

​O jedinečnosti modulu Zehnder Zenia svedčí fakt, že bola ocenená titulmi : „Red Dot award“ a „Design Plus powered by ISH“, ktoré sú pečaťou kvality, pokrokovosti a krásneho produktového designu.

Viac informácií o Zehnder Zenia nájdete TU.

V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám radi k dispozícii na čísle  
 
+420 383 136 222 / M 0901 733 722 nebo na e-mailu info@zehnder.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Tagy:
vykurovanie kúpeľňa elektrické radiátory vykurovací modul

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky