Radiátory s chytrými hlavicami sa postarajú o tepelný komfort

08.10.2019  |  

Najjednoduchšou cestou ako ušetriť za vykurovanie je účinná regulácia teploty a zbytočné neprehrievanie miestností. Každý stupeň navyše je na vyúčtovaní poznať. Neznamená to však, že by sme mali šetriť a mrznúť. Stačí len kúriť toľko, koľko je práve potrebné. Viac v obývačke, menej v spálni, znížiť teplotu v čase neprítomnosti ...

To všetko môžu zvládnuť aj klasické radiátory, ak ich osadíte termostatickými hlavicami od Somfy.

Mechanické hlavice môžete celkom jednoducho nahradiť termostatickými hlavicami Somfy, ktoré potom v spojení so systémom automatizácie domácnosti TaHoma® budú efektívne regulovať teplotu, a to u každého radiátora zvlášť. Ľahko tak docielite optimálnu teplotu v jednotlivých miestnostiach. Môžete si nastaviť denný režim vykurovania presne podľa chodu domácnosti a o vaše pohodlie tak bude postarané automaticky. Stačí nastaviť časy, keď sa vraciate z práce, alebo chodíte spať. Prípadne je možné využiť schopnosti hlavíc učiť sa. V takom prípade sa hlavice naučia koľko času na dosiahnutie teploty potrebujú, a začnú vykurovať v správny čas. Režimy je možné nastaviť jednotlivo pre každý deň v týždni, samozrejmosťou je možnosť temperovania v dobe dlhšej neprítomnosti. Celý systém je možné ovládať odkiaľkoľvek pomocou mobilnej aplikácie, môžete si tak napríklad vopred "prikúriť", keď sa neplánovane vraciate domov skôr.

Systém TaHoma® dokáže prepojiť do jedného celku žalúzie, rolety, markízy, bránu, vráta, vykurovanie aj svetla. Celú domácnosť tak môžete mať vždy pod kontrolou. Vďaka aplikácii pre chytré telefóny môžete všetko prekontrolovať a vyriešiť, nech ste kdekoľvek.

Prepojenie termostatických hlavíc Somfy do systému Tahoma je otázkou niekoľkých kliknutí. Balenie obsahuje adaptéry pre všetky štandardné typy radiátorov. Systém je napájaný batériami a nie je potrebné ho zložito prepájať.

● Päť režimov vykurovania: Doma, Mimo domova, Spánok, Temperovanie, Manuálne nastavenie teploty
● Denný a týždenný kalendár
● Vzdialené ovládanie odkiaľkoľvek pomocou aplikácie TaHoma®
● Detekcia otvoreného okna
● Automatický učiaci sa cyklus


Video k inštalácii termostatických hlavíc

Viac informácií na www.somfy.sk 

ZDROJ: PR článok spoločnosti SOMFY

Tagy:
radiátory termostatická hlavica

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky