Nevšedná hexagonálna dlažba H-E-X a mestský mobiliár

22.06.2018  |     

Hľadáte netradičné riešenie pre spevnené plochy na verejných priestranstvách? Inovatívny spôsob prepojenia vonkajšej dlažby a mestského mobiliáru - to je Systém H-E-X. Prapôvod tohto systému je v prírode, pričom ako priama inšpirácia poslúžili čadičové stĺpcové útvary, ktoré kryštalizujú do šesťuholníkových foriem.

Spoločnosť PRESBETON predstavuje hexagonálnu dlažbu H-E-X, ktorá spoločne so zatravňovacími prvkami a kvetináčmi  tvorí ucelený systém, ktorý umožňuje značnú variabilitu a skladnosť. Jeho hlavnou prednosťou je postupný, nenásilný prechod vydláždených plôch do zatrávnenej zelenej plochy. Systém dopĺňajú sedáky H-E-X, H-E-X deformácie a stôl H-E-X, ktorých podesta je v rovnakom formáte ako dlažba, a umožňuje tak priame vloženie do vyskladanej plochy. Vegetačná  aj plná dlažba má hrúbku 80 mm a je dimenzovaná na prejazd vozidiel do 3,5 t.

Súčasťou systému sú aj dva typy lavičiek a odpadkový kôš, ktoré svojím tvarom skvele ladia s ostatnými prvkami. Ďalej sem patria zahradzovacie stĺpiky, ktoré sú vyrábané buď s osvetlením (LED pásiky) alebo bez osvetlenia. K dispozícii je tiež stojan na bicykle, ktorý je veľmi variabilný a jeho kapacitu je možné meniť podľa priania zákazníka.

Systém H-E-X je určený nielen na verejné priestranstvá, ale aj na spevnené plochy v okolí rodinných domov, ktorých majitelia sa neboja byť originálni a uvítajú prepojenie betónu s prírodou.

Všetky betónové prvky tohto systému sú mrazuvzdorné a sú opatrené impregnáciou Protect System TOP.

Autorom týchto nevšedných betónových prvkov je NEXT Level Studio v spolupráci so spoločnosťou PRESBETON.

www.presbeton.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti PRESBETON Nova, s.r.o.

Tagy:
dlažba betónová dlažba spevnené plochy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 6/2019
v predaji


Ako pestovať zdravé hrozno?
Predplatné

 

Najnovšie príspevky