Aktuálne trendy v obkladoch a dlažbách? Stavte na imitáciu betónu

14.09.2018  |  

Obklady a dlažba v interiéri sú trendom dnešnej doby. Už dávno neplatí, že by boli dominantou len kúpeľní. Naopak. Ich použitiu sa nemusíte báť ani v ďalších miestnostiach, a to nielen v kuchyniach, ale aj v spálňach a obývacích izbách. Vyberať naviac môžete z obrovského množstva farieb a dekorov. Ako zvoliť tie správne do Vášho domova?

Výber obkladov a dlažby by ste určite nemali podceniť. Značne totiž ovplyvní celkový charakter interiéru. Moderná je veľkoformátová dlažba, ktorá prináša hneď niekoľko výhod. Vášmu domovu dodá štýl a bez obáv ju môžete zvoliť aj do menších miestností, pretože ich dokáže opticky zväčšiť. Ďalšou výhodou je tiež minimum škár, čo sa hodí predovšetkým v kúpeľni. Aby ste obklady a dlažbu neprekombinovali, je ideálne držať sa jednotného štýlu. Vďaka tomu máte istotu, že bude všetko perfektne ladiť. Medzi farbami teraz hrajú prím neutrálne farby, akými sú napríklad biela, sivá alebo béžová, ktoré sa skvele kombinujú. Veľmi zaujímavou a trendy variantou, ktorá je obľúbená nielen u milovníkov moderného dizajnu, sú dlaždice s dekorom betónu hodiaci sa do minimalistických interiérov. Dlažba a obklady s efektom betónu sú veľmi nevšedné a pôsobia čisto a elegantne. Inšpiráciu a pestrú ponuku obkladov a dlažieb s modernými dekormi nájdete v sortimente českej značky Jika.

Séria City pre moderný interiér

Séria City českej značky Jika s efektom betónu, to je luxusná veľkoformátová dlažba. Krásne vynikne predovšetkým v čistých a neutrálnych priestoroch. Na výber je hneď zo štyroch odtieňov od béžovej po antracitovú a tiež široké škály povrchov a formátov. Voliť môžete z rektifikovaných formátov 30 x 60 cm R, 60 x 60 R cm a tiež 80 x 80 cm R, ktorý je teraz v akciovej ponuke. Celú sériu obohacuje mozaika. Vďaka veľkému výberu a variabilite môžete dlaždice ľubovoľne kombinovať a docieliť tak zaujímavého výsledku. Dlažbu môžete využiť nielen v interiéri, ale tiež v exteriéri.

Séria Imagination s vysokou odolnosťou

Séria Imagination značky Jika, ktorá ponúka dlažbu vysokej odolnosti a obklady so zaujímavým plastickým povrchom, skvele doladia nielen Vašu kúpeľňu, ale aj kuchyňu a ďalšie miestnosti. V ponuke sú hneď štyri farebné varianty obkladov v príjemných pastelových tónoch, ktoré zútulnia Váš domov. Sériu dopĺňa originálna mozaika v 4 neutrálnych farbách.

Moderný betón v sérii Focus

Séria Focus od značky Jika zaujme na prvý pohľad netradičným dizajnom inšpirovaným betónovou stierkou. Vďaka vysokej mrazuvzdornosti a odolnosti je navyše ideálna nielen do interiéru, ale aj do exteriéru. Dlažba je dostupná v rektifikovanom formáte 60 x 60 cm R v štyroch farebných variantách a tiež v prevedení s dekorom imitujúcim odtlačok čipky. Sériu dopĺňa rezaná mozaika vo formáte 30 x 30 cm.

Séria Industria pre milovníkov minimalizmu

Séria Industria od značky Jika vhodne doplní minimalistický interiér. Je inšpirovaná moderným priemyselným dizajnom a jej dekor evokuje betónovú stierku. Grafika povrchu si hrá so zmenami odtieňov, čím vytvára plastický efekt. Dlažba je k dostaniu v štyroch odtieňoch a v rektifikovanom rozmere 50 x 100 cm R.

ZDROJ: PR článok spoločnosti LAUFEN SK s.r.o.

Tagy:
obklady dlažby betónová stierka imitácie betónu

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Novinka!
Staviame a rekonštruujeme


95 tipov, ako postaviť kvalitný dom




Kúpiť v e-shope

Najnovšie príspevky