Byt premyslený do detailov

04.01.2014  |     

Na prvý pohľad čistý, elegantný minimalizmus, bez zbytočného nábytku a doplnkov. Keď sa však prizriete bližšie, zistíte, že interiér premyslený do posledného detailu poskytuje prekvapivo veľa úložného priestoru a vychytávok, ktoré robia život v ňom komfortným. Takto to vyzerá, keď si architekt navrhuje bývanie sám pre seba a nie je limitovaný nijakými, často nezmyselnými požiadavkami investora.

Aké boli začiatky

Na začiatku tohto projektu bol starý zdevastovaný byt zrelý na prestavbu. Bol však na dobrom mieste, s dobrým výhľadom, preto sa oplatilo investovať do jeho kompletnej rekonštrukcie. Základnou úlohou bolo navrhnúť dostatok úložných priestorov pre dvoch ľudí a zároveň nezapratať celú voľnú podlahu, ktorej celková plocha je len 51 m2.

 

Architekt preto navrhol každý kus nábytku presne na mieru. V obývačke časť nábytku zavesil na stenu, aby opticky nezmenšil podlahovú plochu. Z dispozičného hľadiska sa nič zásadné neudialo. „Okrem rekonštrukčného klišé – vybúrania priečky medzi kuchyňou a obývačkou – sme vyriešili len vstupné priestory a kúpeľňu“, hovorí Rudo, „v novom priestore sme tak získali miesto na chodbu, šatník, kúpeľňu a aj samostatnú práčovňu. V interiéroch je pre nás dôležitá elegancia a striedmosť materiálov. Parkety aj časť nábytku sú preto z bukového dreva, biela je kuchyňa, steny, záclony aj okná, sivé sú obklady, sedačka a posteľ. Priestoru cez deň dominuje jediný farebný prvok – zelená stena v obývačke, ktorá je zarastená živou rastlinou“. 


Text: Jana Veselská v spolupráci s Ing. arch. Rudolfom Lesňákom
Foto: Dano Veselský
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 1/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky