Pozoruhodný dom, v ktorom 30 rokov býval Mel Gibson

28.05.2013  |     

Hoci sa väčšina sídiel amerických celebrít v kalifornskom Malibu okrem mimoriadneho prepychu vyznačuje aj mimoriadnou mierou nevkusu, nájdu sa tu medzi gýčovými zámočkami aj výnimky. Jednou z nich je vila Lavender Hill Farm, v ktorej takmer 30 rokov býval Mel Gibson.

Aj keď Lavender Hill Farm nepatrí práve k architektonickým klenotom, istú mieru pôvabu jej uprieť nemožno. Asi najväčšou prednosťou vily je jej zakomponovanie do členitého terénu pozemku s rozlohou približne 1,2 hektára, medzi bujnú tropickú vegetáciu.

V hlavnej budove na pozemku  je šesť spální a k sídlu patrí aj poschodový pavilón určený na zábavu, tri obytné budovy pre hostí, dve pre správu a administratívu, bazén, wellness priestory, tenisový kurt a posilňovňa susediaca s premietacou sálou. Hoci je rezidencia, ako ináč, obrovská, vďaka rozdeleniu do viacerých budov skrytých v zeleni nepôsobí natoľko megalomansky.

Tak architektúru, ako aj interiéry všetkých miestností charakterizuje vidiecky štýl ovplyvnený Španielskom – drevené trámové stropy, terakotové dlažby, farebné keramické obklady so zložitými vzormi či masívny drevený nábytok, v dôležitých miestnostiach nechýba kozub. Pokojne pôsobiace vidiecke interiéry s množstvom tmavého dreva či romantické zákutia skryté v zeleni však rozhodne nekorešpondujú s búrlivou povahou Mad Mela.

Pravda ale je, že Mel Gibson tu už nebýva – nehnuteľnosť využíval počas takmer 30-ročného manželstva s Robyn Gibsonovou, a keď dnes už jeho exmanželka požiadala o rozvod, vilu s pozemkom ponúkli začiatkom roka 2010 na predaj. Z pôvodne požadovanej sumy 14,5 milióna amerických dolárov však museli riadne zľaviť. Sídlo rodiny Gibsonovcov nakoniec kúpil koncom roka 2012 za 9,26 milióna dolárov multimilionár Mike Fleiss, tvorca populárnej šou The Bachelor, ktorú vysiela televízia ABC.

Konfigurácia terénu a bujná tropická vegetácia poskytujú dostatok súkromia aj úchvatný výhľad na hory.

Inšpirujte sa, ale premýšľajte: 
Veľké francúzske okná patria do veľkého priestoru. Nedáte k nim nábytok, kvety ani radiátor.
Architektúru a interiéry všetkých miestností charakterizuje vidiecky štýl ovplyvnený Španielskom.
Romantické zákutia skryté v zeleni nekorešpondujú s búrlivou povahou Mad Mela.
 

V ich štýle...

TEXT red FOTO isifa, Jaguar Ps/SHUTTERSTOCK.com, wikimedia
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky