Jon Bon Jovi predáva svoj úchvatný strešný byt

23.09.2013  |     

Sladký rocker Jon Bon Jovi predáva svoj luxusný strešný byt na dolnom Manhattane – za 42 miliónov dolárov (v prepočte viac než 32 miliónov eur) je v ponuke 675 m2 obytnej plochy s kompletným zariadením a úžasným panoramatickým výhľadom na New York. No nekúpte to...

Apartmán Jona Bon Joviho je na dvoch najvyšších poschodiach budovy New Museum na Mercer Street v newyorskej štvrti SoHo. Stavbu navrhli v roku 1897 architekti Cleverdon & Putzel a v 90. rokoch minulého storočia v nej zriadili múzeum súčasného umenia. Neskôr v nej vzniklo 19 luxusných bytov – medzi nimi aj dvojpodlažná strešná rezidencia s rozlohou 675 m2 a výškou miestností takmer 3,5 m, ktorú už šesť rokov vlastní známy spevák.

Newyorský byt Jona Bon Joviho je zariadený tradicionalisticky, až na modernejší exteriérový nábytok.

Z terás je výhľad ako z pohľadnice – zdá sa však, že je naozaj na nezaplatenie. 

Na každom z podlaží bytu je veľká obývačka spojená s jedálňou, s ktorou susedí kuchyňa oddelená veľkými posuvnými dverami. Kým spoločenský priestor na spodnom poschodí charakterizuje útulnosť, ten na hornom zas veľké zasklené steny, ktoré lemujú takmer celý obvod miestnosti. Na spodnom poschodí je okrem toho päť spální, každá s vlastnou kúpeľňou, samostatná toaleta, niekoľko šatníkov a servisných miestností. Podstatnú časť horného podlažia zaberajú dve rozľahlé reprezentatívne zariadené terasy – obe sú prístupné aj cez sklenené dvere z hornej obývačky. Okrem toho je na poschodí veľkoryso dimenzovaná projekčná sála s moderným technickým zázemím.

Priestrannú obývačku lemujú zasklené plochy, ktoré siahajú od podlahy až po strop, takže si možno naplno a vo všetkých smeroch vychutnať úžasný výhľad na Manhattan.

Kozub nemôže v hviezdnej obývačke chýbať! V tomto byte sú hneď dva.

Z dvoch strán obývačky na hornom podlaží sa vychádza na dve rozľahlé strešné terasy.

Päťdesiatjedenročný Bon Jovi kúpil tento byt v roku 2007 za 24 miliónov dolárov. Po šiestich rokoch a kompletnej renovácii ho ponúka na predaj takmer za dvojnásobok. Vyššiu cenu zdôvodňuje agent rekonštrukciou, ktorá priniesla niekoľko významných zmien – napríklad zariadenie premietacej sály či uplatnenie viacerých technických noviniek. Zdá sa však, že takejto hviezdnej sumy nie je hoden ani apartmán rockovej hviezdy na exkluzívnom najvyššom poschodí domu na prestížnej adrese. Podobne ako mnohé ceny, ktoré si na trhu nehnuteľností stanovia bežní smrteľníci, aj Bon Joviho požiadavka je poriadne premrštená a nezodpovedá cenám nehnuteľností v tejto lokalite. Internetový portál Real Estalker uviedol, že niekoľko známych osobností už ponúklo svoje byty v rovnakej budove za oveľa nižšie ceny než tá, ktorú požaduje spevák... a z predaja aj tak nič nebolo.

Jedno z troch schodísk, po ktorých sa možno pohybovať medzi poschodiami bytu.

Výhľad je hlavnou charakteristikou celého apartmánu – užiť si ho možno aj z postele. 

 

Jon Bon Jovi
(2. marec 1962, Perth Amboy, New Jersey, USA)

Jon Bon Jovi, vlastným menom John Francis Bongiovi, Jr., je americký spevák, skladateľ a herec, najviac známy ako zakladateľ, gitarista a hlavný spevák skupiny Bon Jovi, ktorá je po ňom pomenovaná. Vydal dva sólové a jedenásť štúdiových albumov so svojou skupinou, z ktorých sa predalo viac ako 120 miliónov kusov. 


Text: ROB
Foto: ISIFA, WIKIMEDIA.COM
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky