Čaro anglického a francúzskeho vidieka si preniesli k sebe domov

22.04.2016  |     

Učarovalo im Anglicko. Jeho štýlové zákutia preto priniesli až do Prahy, k sebe domov. Anglický vidiek, ten je predsa príliš ďaleko. Ďalej ako nábytok či doplnky, ktoré v sebe nesú malý kúsok z jeho šarmu.

Dobré nápady občas prídu celkom nečakane. A tak nebyť rozpadajúceho sa nábytku, Abrtovci by nezačali pátrať po kvalitnejších drevených solitéroch. To všetko len preto, aby sa zbavili tých „papierových“. 

Nie a nie znovu zaspať

Bývanie, ktoré Abrtovcov očarilo, má svoju podstatu v prírode, korešponduje s krásou vidieka, a pritom nejde o žiadnu sedliacku chyžku. „Najväčšiu radosť mám z toho, že si bývanie vytvárame sami, od návrhu až po realizáciu. V každom kúte cítiť prácu našich rúk. Môj manžel to vie s drevom, namontuje a opraví takmer všetko, ja zase navrhujem a snažím sa všetko zladiť, vymaľujem, vytapetujem, ušijem závesy a dodekorujem.“ Neutíchajúca potreba neustále niečo meniť je v Leede hlboko zakorenená. Našťastie sa môže dostatočne vybúriť v práci a tak prebudené dizajnérske gény krotiť rozhodne nemusí.

Západný kompas

Obrích predajcov, vďaka ktorým majú rôzni ľudia doma rovnaké kusy nábytku či doplnkov, Abrtovci vymenili za niečo neobrie. Ich dom začal pomaly, ale isto naberať „západný kurz“ a stal sa z neho pôvabný domov z anglického a francúzskeho vidieka. Cesta k nemu však až taká jednoduchá nebola a zariadiť si bývanie tak, aby vyhovovalo ich vkusu, vyžadovalo niečo viac ako len nakuknúť a kúpiť. Nezostávalo im nič iné, len sa pustiť na strastiplnú cestu podnikania. „Bol to krok do neznáma, ale neustále nám chýbal bytový dizajn, ktorý by sa nám páčil.“ A to bol začiatok Anglickej sezóny.

Nie som vyštudovaný dizajnér, a aj napriek tomu navrhujem zákazníkom bývanie v štýle anglického či francúzskeho bývania (Minimalistický byt by som určite navrhnúť nevedela.). S manželom to máme rozdelené. On je v obchode, stará sa o príjem a dopravu tovaru a o celkový chod obchodu a ja jazdím k zákazníkom, navrhujem, starám sa o PR, objednávam tovar a starám sa o webové stránky. A aby to nebolo len o práci, milujem jazdu na bicykli, prechádzky so psom, stretávanie sa so zaujímavými ľuďmi a cestovanie.

Leeda Abrtová - majiteľka obchodu Anglická sezóna

Neluxusná romantika

Leeda si na luxus z veľkovýroby príliš nepotrpí. Dáva prednosť veciam, ktoré prešli niečími rukami, čaju, pretože jej robí dobre, Anglicku pre jeho pohodu, ľudí, štýl života a humor, vidieku, na ktorý sa teší, keď zostarne. A čo ju čaká najbližšie? „Konečne dovolenka! Pôjdeme autom do Toskánska, vezmeme stan a necháme všetko na náhodu.“

Odkaz od mamy Leedy:

„Tak si to uži, Madlenka, a nezabudni si izbičku občas poupratovať, bude o to krajšia! 
Mama


Text: Lucia Pristachová Hô-Chí
Foto: Anglická sezóna
Zdroj: časopis môj dom ekoBývanie JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky