Niečo na tom byte je! Podkrovné sídlo s dušou slobodného muža

13.12.2014  |     

O tomto interiéri sa s obľubou hovorí, že je skutočne mužský a mestský. Alebo lepšie povedané, jeho autori ho vraj navrhli pre slobodného muža a zohľadnili v dizajne to, čo je podľa nich pre chlapíka žijúceho v meste typické. Či sa trafili aj do vašej predstavy loftu ako „čisto mužskej záležitosti“, máte možnosť posúdiť...

Loftový charakter tohto podkrovia dostal šancu naplno sa rozvinúť. Nie prostredníctvom zjemňujúcich detailov vytvárajúcich pôsobivý kontrast, ale prostredníctvom doplnkov, ktoré ešte posilnili retro industriálový vzhľad pohľadovej tehly, drevených trámov a podláh. Drsnosť povrchov aj atmosféry je vítaná a zámerná. Občas sa predsa spája s dobrodružstvom a pocitom, že ste slobodní...

... ani pohodlie jednotlivca, ktorý sa o byt málokedy s niekým delí a nepotrebuje sa až tak často prispôsobovať, nebýva na zahodenie. Dobre ho reprezentuje mäkká kožená sedačka, ktorá sa v prípade potreby vyklopí a zmení na posteľ. Nápadne pripomína tie, na ktorých v starých filmoch sedeli silné mužské charaktery... Žeby zhoda náhod? :)

Pomaľovaná doska stola by si rozumela aj s pouličným múrom, čo sa stretol so sprejom náhodného okoloidúceho...aspoň sa človek cíti ako doma, keď sa túla mestom alebo sa vracia z nočnej párty. Farby sú jednoducho príjemným osviežením...

Aj on už iste počul o sile street art. Možno aj o tom, že priznaná preglejka prináša pocit fascinujúcej nedbalosti a do domácky továrenského ovzdušia sa hodí. Drevo jednoducho zvláda všetky interiérové formy.

Jedálenský kút sa točí okolo ťažkého stola, aký často patril aj do stolárskych dielní plných tvrdých chlapov. „Zdobia“ ho rôzne priemyselne ladené „zbytočnosti“, ktoré sa zvykli len tak povaľovať po výrobných halách. Tu objavujú svoj estetický rozmer. Červené stoličky dostali zelenú, aby to tu vyfarbili. Nenáhodne-náhodne olúpaný náter bol samozrejme podmienkou. 

Ak si posvietime na stôl viac, zistíme, že je z recyklovaného dreva a má nám povedať, že rovnako ako majiteľ sa topí v množstve super zážitkov, ktoré ho „natrvalo poznačili“. 

V situácii, keď sa nebude náhodou hodiť k slobodnému imidžu, sa linka hravo schová za skladaciu stenu.

Mestský štýl bez plastov a televízora sa dnes zrejme nepovažuje za prototypový. Plastový kontajner je dôkazom, že aj industriál prešiel na modernejšie formy. Mal zažiariť. So žltou to vyšlo.

Ako vidíte, ani eklekticizmus tu nie je cudzí (provokatéri by mohli tvrdiť, že muži si na zladení príliš nepotrpia, ale programovo im nebudeme veriť), takže tento pôsobivo staromódny kufor zastúpil úložné priestory hneď vedľa plastového „žlťáska“. Zároveň môže symbolizovať dočasný charakter bývania – single cestovateľovi padne ako uliate.

Kúpeľňa opäť žije atmosférou nočného mesta, dokonca tak intenzívne, že sa nevyhýba ani antikorovo inštitucionálnej línii...

... či takémuto príznačnému prejavu mestského „umenia“. Keď milujete mesto, nie je čo riešiť...

Dojem štýlovej továrenskej nedokončenosti na drevený spôsob vás zastihne aj pri odchode. 

Je jedno, kam si zaškatuľkujete priestor, za ktorým zatvárate dvere... Mužský? Ženský ? Single alebo pár? Pre dobrodruhov či milovníkov nočného života a „urban style“? ... ale predsa: niečo na tom byte je!

foto: home-designing.com

Zuzka

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 9/2019
v predaji


Zimný rez stromov a krov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky