Byt s rozlohou 21 metrov štvorcových poskytuje plnohodnotné bývanie

06.03.2015  |     

Verte alebo neverte, aj na takúto miniplochu sa zmestí všetko dôležité. Síce natesno, ale účelne a prakticky.

Súčasťou nábytkovej steny s knižnicou je aj dômyselne skrytý skladací stôl – niekoľkými pohybmi tu vytvoríte miesto na plnohodnotné stolovanie. 

Výšku konferenčného stolíka aj kresielok si môžete nastaviť podľa potreby – na pohodlné posedenie alebo na prácu či jedenie.

Celý interiér osvetľujú šikovne rozmiestnené LED pásiky. Môžete si tak zvoliť osvetlenie na konkrétnu činnosť a miesto – na čítanie v posteli, na prácu na počítači, na varenie, sprchovanie... O náladové svetlo sa postarajú LED-ky pod posteľou a nad kozubom.

Francúzske okno vpúšťa do interiéru dostatok svetla (toho potrebuje malá miestnosť čo najviac) a ponúka veľkolepý výhľad na Brno – priamo z postele.

Za kuchynskou linkou sú dvierka do malého podstrešného priestoru, ktorý poslúži na odloženie vysávača a skladacích schodíkov.

Kuchynská linka je síce malá (ako sa na miniatúrny priestor patrí), avšak kompletne vybavená. Bielou v malej miestnosti určite nič nepokazíte.

Hranicu medzi predsieňou a obytným priestorom naznačuje farba a materiál stien a podláh. Žiadne dvere navyše – zbytočne by miniatúrny byt rozkúskovali.

Tehlový obklad  a čierna farba stien a podláh odlišujú vstupný priestor od obytného.

Dvere tu nájdete len na toalete a sprchovacom kúte (samozrejme, okrem vchodových). Sú trochu neobvykle sklenené, malému priestoru však sklo svedčí, a keďže byt je určený pre jedného obyvateľa a toaleta aj sprcha sú „za rohom“, možno ich bez problémov akceptovať.

Je tu ozaj všetko V nenápadnom bielom skriňovom komíne pri dverách je skrytý odkladací priestor, miesto sa tu našlo aj na malú chladničku a práčku.

Všetko na malej ploche

Do bytu sa vstupuje z pavlače. V predsieni sú po oboch stranách vstavené hygienické miestnosti – sprchovací kút a toaleta. Tehlová stena vás potom dovedie priamo do obytného prostredia – obývačky, jedálne, pracovne, kuchyne a spálne v jednom.


Text: Erika Kuhnová a Dominika Záveská
Foto: Dano Veselský
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 8/2019 v predaji


„Polovičný dom“ za polovičnú cenu
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky