Pôvodný pastierky dom prerobili na útulnú chatu

15.10.2015  |     

Chov oviec je na Novom Zélande rovnako rozšírený ako aj u nás. Hoci na opačnom konci sveta, aj nehnuteľnosti, ktoré sa spájajú s farmárčením sú si v mnohých aspektoch podobné s tými našimi. Najmä čo sa týka nádherného prostredia a materiálových riešení.

Na ovčej farme Annandale, ktorá sa rozprestiera na nádhernom pozemku s rozlohou 3000 árov, sa majitelia rozhodli sprístupniť niektoré časti aj pre verejnosť a sprostredkovať tak nádherné prostredie pre relax kohokoľvek, kto sa rozhodne ich pozemok navštíviť.

Jednou z častí rozľahlej farmy, ktoré sú určené pre ubytovanie hostí, je aj pôvodný pastierky dom, ktorý prerobili na útulnú chatu. Takmer storočie stará stavba momentálne slúži ako príjemný priestor pre relax a revitalizáciu hostí, ktorí sem chodia najmä z prostredia rušných miest. Vzhľadom k rozlohe pozemku od vstupu na farmu po príjazd ku chate to trvá autom pol hodinu. Tento údaj dokáže dobre poslúžiť na to, aby ste si vedeli predstaviť majestátnu plochu farmy. 

Prostredie je ideálne pre oddych a odbremenenie mysle od každodenných starostí. Z pastierskej, ktorá sídli na malom kopci, sa núkajú nádherné výhľady na pasienky, Tichý oceán a pobrežné časti polostrova, na ktorom sa rozprestiera farma.

Stavba bola zrekonštruovaná s ohľadom na jej historickú hodnotu, funkciu aj lokalitu. Majitelia sa zamerali na využitie prirodzených materiálov ako je drevo, kameň či kov. Rustikálne prostredie vhodne dopĺňajú prírodné tkaniny a kožušiny.  Očarujúca kúpeľňa a kuchyňa sú umiestnené v zadnej prízemnej časti stavby, zatiaľ čo spoločenská miestnosť (obývačka s jedálňou) sa nachádza v ústrednej prednej časti prízemia. Dominantným prvkom obývačky je veľký krb, ktorý vytvára pokojnú, prívetivú atmosféru.

Na prízemí sa okrem miestností v interiéri nachádzajú aj exteriérové časti – terasa a vonkajšia kúpeľňa, v ktorej sa môžete ponoriť do vane a vychutnávať si čerstvý vzduch a výhľady na nádherné okolie.

Poschodie tvorí priestranná spálňa s veľkorysým výhľadom cez okno, ktoré je umiestnené priamo oproti manželskej posteli. Podkrovné trámy sú priznané, nahé drevo vytvára nádhernú interiérovú scenériu a podčiarkuje prirodzenú krásu celej nehnuteľnosti.

Pobyt sa dá objednať prostredníctvom web stránky farmy Annandale, a noc v atraktívnej lokalite a plnom súkromí vás v tejto nehnuteľnosti vyjde v sezóne od októbra 2015 do apríla 2016 rovných 770 dolárov.

Text: Anna Martausová
Foto: Stephen Goodneough – Annandale
Zdroj: smallhousebliss.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 10/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky