Nádherné rodinné bývanie na rakúskom vidieku plné dreva a skla

08.12.2015  |     

Pokojné bývanie na vidieku, blízko lesov a lúk, je snom nejedného z nás. Tí šťastlivci, ktorí majú dostatočne veľký pozemok na vidieku, si môžu dovoliť bývať v dome, ktorý im umožní naplno vychutnávať krásy okolia aj z interiéru. Takou stavbou je aj objemný rodinný dom, ktorý zaujme svojou nápaditou konštrukciou. Primárne sa skladá z dreva a skla.

Projekt s názvom House M sa nachádza na okraji rezidenčnej časti v malom rakúskom mestečku Bad Aussee v obľúbenom a nádhernom Štajersku. Bol dokončekn v roku 2009 architektmi zo štúdia Hohensinn Architektur. Po dohode s majiteľom domu sa architekti zamerali na svoj hlavný cieľ – postaviť dom, ktorý bude plne korešpondovať s okolím, nenaruší jeho osobité črty a zároveň umožní naplno vychutnávať krásy krajiny. 

Štruktúra domu zohľadňuje výškovo rozdielny okolitý terén. Architekti sa rozhodli pre funkčné umiestnenie jednotlivých zón podľa stupňa súkromia, ktoré v danej časti stavba poskytuje. Dom je riešený poschodiami vo forme galérií, pričom podstatnú časť stavby tvoria zasklené konštrukcie. Objemný rodinný dom je tak naplnený prirodzeným svetlom. Koncept otvorenosti priestoru a spätosti s okolím sú príznačné v každej časti budovy a v pohľade na budovy z akéhokoľvek uhlu.


Lamelová konštrukcia obopínajúca hornú časť plášťa budovy aj balkóny na nižšom poschodí slúži zároveň ako filter, ktorý umožňuje svetlu dostať sa do vnútra, ale zabraňuje prehrievaniu. Terasa umiestnená zboku prvého nadzemného podlažia vedie priamo na rozľahlú lúku. Časti domu, v ktorých sú spálne a kúpeľňa, nie sú pre zabezpečenie dostatočného súkromia presklené. 

Interiér je zariadený minimalisticky, no s ohľadom na celkovú povahu a lokalizáciu budovy. Prevláda tu kombinácia drevených a antikorových povrchov, príležitostne nájdeme aj betónové súčasti. Keďže dom ponúka bohaté výhľady na okolitú zeleň, v interiéri nájdeme len niekoľko izbových rastlín.

K domu patrí aj terasa položená na úrovni prízemia, ktorá vedie k osviežujúcemu bazénu. Rodinný dom so všetkými jeho súčasťami je rozhodne nádherným riešením bývania v krásnej prírodnej oblasti, ktoré zohľadňuje všetky rysy lokality a umožňuje jeho obyvateľom naplno si vychutnávať pokojný život na hranici mesta a prírody.

Text: Anna Martausová
Foto: Paul Ott
Zdroj: homedsgn.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 04/2020 v predaji


Zabavte sa doma
Predplatné

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky