Inšpirujte sa elegantnou rekonštrukciou 45m² bytu mladej právničky

09.12.2015  |     

Aj malý byt môže pôsobiť skutočne sofistikovaným a elegantným dojmom. Mladá právnička, ktorá vlastní jednoizbový byt s podlahovou plochou 45m², dala dizajnérom jasné zadanie – byt by mal byť vzdušný, elegantný, funkčný a pôsobiť čisto a usporiadane.

Pre dosiahnutie väčšieho a komplexnejšieho priestoru odstránili priečku, ktorá pôvodne oddeľovala izbu od kuchyne. Vznikol tak štedrý priestor, do ktorého zakomponovali spálňu, obývačku, kuchyňu aj vstupnú halu. Jediná miestnosť, ktorá je celkom oddelená stenami, je kúpeľňa s toaletou, ktorú nájdeme priamo pri vchodových dverách. 

Pre zachovanie súkromia sa dizajnéri rozhodli medzi obývaciu a spálňovú časť umiestniť posuvnú polopriepustnú bielu stenu. Keďže veľkoformátové okná sa nachádzajú vedľa seba na stene oproti vchodu, posuvnú stenu umiestnili medzi ne a docielili tak dostatok toku prirodzeného svetla do spálňovej a kuchynsko-obývacej časti.

Všetky fotografie nájdete v galérii

Dizajnéri stavili na modulárne riešenie predelu a u klientky sa stretli s veľmi pozitívnou odozvou. 

Vzhľadom k dispozícii a objemu priestoru bolo vhodné byt ladiť v svetlejšej farebnej schéme. Dizajnéri preto vybrali biely nábytok, kuchynskú linku, bledý odtieň podlahy a priestor spálne opticky zväčšili veľkým zrkadlom, ktoré je umiestnené na rozmernej šatníkovej skrini. Hoci sa podlaha javí ako drevená, v skutočnosti je tvorená keramickými dlaždicami s textúrou bledosivého dreva. 

Všetky fotografie nájdete v galérii

Medzi obývacou a kuchynskou časťou sa našiel priestor aj pre pohodlný jedálenský stôl a stoličky. Dizajnové stoličky v bielom, žltom a presklenom vyhotovení korešpondujú s farebnou geometrickou tapetou, ktorá slúži opäť ako optický predel medzi jednotlivými časťami a zároveň ako zaujímavý oživujúci prvok prevažne bledého interiéru.

V kúpeľni sa uplatňuje opäť biela farba spolu s veľkoformátovým zrkadlom a farebnou geometrickou tapetou. Umývadlo z hrubého skla dodáva priestoru eleganciu a originalitu. Byt je zariadený v podstate veľmi jednoducho a funkčne, no vďaka starostlivému výberu materiálov, textúr a účelnému rozmiestneniu jednotlivých interiérových prvkov pôsobí veľmi elegantným a príjemným dojmom.

Všetky fotografie nájdete v galérii

Text: Anna Martausová
Foto: Vinícius Philot
Zdroj: freshome.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky