Krásny moderný byt s pôsobivým rustikálnym šarmom

22.01.2016  |     

V historickej štvrti Paríža sa architektka Margaux Beja rozhodla podkrovnému bytu dodať punc jednoduchosti a zároveň šarm, ktorý kombinuje moderný vzhľad s pôvodnými prvkami. Architektke sa podarilo vytvoriť príjemný a minimalistický vzhľad bytu, ktorý v majiteľoch podnecuje pocit útulného domova.

Kombináciou rustikálnych a moderných prvkov, ako aj využitím drevených a oceľových materiálov vznikol priestor, ktorý si každý hneď zamiluje. Neutrálne farebné odtiene, bielej, čiernej, hnedej a béžovej sú len plusom. Obývačke dominujú najmä drevené trámy a drevené nástenné doplnky. Sivý gauč a vhodná voľba doplnkov spoločne vytvárajú pohodlné a jednoduché miesto na oddych. 

Kuchynský pult priestorovo oddeľuje kuchyňu a obývačku, a aj keď pôsobí mohutne, nenarúša celkovú koncepciu a vzhľad bytu. Využívajú sa tmavé drevené materiály, masívna pracovná doska, čierne skrinky. Celá zadná stena kuchyne je tvorená drevenými panelmi, ktoré ukrývajú úložný a odkladací priestor - šetrný spôsob pri dispozičnom riešení malých bytov.

Tranzistor, klasické radiátory, drevená pracovná doska sú vhodne umiestnené pod oknom, a tak poskytujú svetlo i pozitívnu energiu aj pri práci. V kúpeľni nájdeme drevené zrkadlá, kreatívne odkladacie vrecúška a koberčeky jemných farieb.

Spálňa je svetlá, jednoduchá, dominuje jej veľká posteľ s bielymi doplnkami, prútený nočný stolík, strešné okno a francúzske okno s výhľadom na parížsku štvrť Le Marais. Malý a útulný byt, ktorému použitie drevených materiálov dodáva osobnosť a jedinečný šarm.

Text: Lenka Varchoľaková
Foto: freshome.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky