Pred rekonštrukciou bol byt zahltený odpadom, dnes je na nepoznanie

01.02.2016  |     

Tento priestor je výborným príkladom prepojenia kvalitného starého stavebného základu s tradičnými cennými, ale aj modernými interiérovými prvkami. Hrubé kamenno-tehlové steny a klenuté stropy sú súčasťou starej budovy a renovácii priestoru, ktorý ohraničujú, prechádzalo veľké upratovanie.

Súčasný byt bol pred rekonštrukciou doslova zahltený starým odpadom. Bolo treba zrekonštruovať originálnu podlahu, nanovo urobiť inžinierske siete a vysušiť plus ošetriť povrchové vrstvy stien. 

Viac foto v galérii

Uznávaný dizajnér Jacek Kolasinski sa rozhodol pre jednoliate biele steny, na ktorých priznáva ich pôvodnú štruktúru. Pôvodná podlaha bola vyčistená a ošetrená, na niektorých miestach je kamenná, inde ju tvoria drevené latky. Takmer vo všetkých častiach sídla sa zachovali pôvodné stropy, iba v kuchyni bolo treba strop vystavať nanovo. 

Pri rekonštrukcii sa rozhodli priestoru dodať aktuálnejšiu podobu a taktiež spevniť strop prostredníctvom betónových blokov.

Interiérový dizajn je zameraný na vytvorenie mediteránskej atmosféry s prvkami, ktoré činia interiér nevšedným, ba priam excentrickým, no zároveň elegantným a pokojným. Interiérové doplnky podčiarkujú jednoduchú a časom nemennú krásu originálnej stavby zaodetej do bielej omietky (a na niektorých miestach úplne odhalenej). 

Viac foto v galérii

Nábytok, osvetlenie a ostatné súčasti boli zhromaždené prostredníctvom rôznych zberateľov a predajcov dizajnových solitérov – ich zhromažďovanie trvalo roky. Medzi kúskami nájdeme diela z obdobia 50 až 60. rokov minulého storočia, nielen z Poľska, Nemecka, ale aj z Českej republiky či Dánska. 

Keďže tento byt majitelia využívajú najmä v lete a pri špeciálnych príležitostiach, pre ktoré sú typické hostiny, v exteriéri nájdeme nádhernú terasu s posedením a výhľadom na okolité lesy. Prostredie je skutočným luxusom a poskytuje relax pre myseľ aj telo unavené hektickým životom.

Viac foto v galérii

Prehľad:

Architektonické štúdio: Loft Szczecin
Lokalita: Berlín, Nemecko
Podlahová plocha: 160 m²

Text: Anna Martausová
Foto: Karolina Bak 
Zdroj: archdaily.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky