Zasklený dom vo svahu poskytuje majiteľke atmosféru plnú slnka a svetla

02.02.2016  |     

Domáca pani tu žije v dokonalej symbióze so všetkým, čo má rada – teda najmä s kvetmi a knihami.

Pre stavbu domu sa rozhodla vo vypätej životnej situácii. „Stála som na križovatke, mohla som sa uzavrieť do seba alebo ďalej žiť aktívnym životom. Rozhodla som sa pre druhú cestu a pustila som sa do stavby nového domu, ktorá znamenala nová začiatok na novom mieste,“ vysvetľuje na úvod našej návštevy majiteľka.

Aby zmena bola skutočne radikálna, priala si celkom iné bývanie než to, kde s rodinou bývala predtým. Pre nový štart si vybrala lúku v slnečnom svahu, v doteraz nezastavanej lokalite za menším mestom.

Veľký pozemok bez susedov, obklopený tichom prírody. Hneď za severným plotom začína divočina. Odlúčenie od civilizácie a výhľad na mestečko s vežou kostola a na doširoka otvorenú krajinu dávajú pocit voľnosti a tiež inšpirácie. „Najradšej by som bývala v sklenej kocke,“ priblížila majiteľka svoje predstavy architektovi Svatoplukovi Sládečkovi pri prvej spoločnej obhliadke terénu. Výsledok naznačuje, že vzal jej návrh do značnej miery za svoj.

„Vďaka architektonickému riešeniu mám pocit, že som splynula s krajinou. Aj keď v okolí v budúcnosti vyrastie rodinná zástavba, dom má taký nadhľad, že to nenaruší pokoj ani pohodu bývania.“

Viac o dome na webe domztehly.sk

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky