Keď sa z opustenej zrúcaniny stane rozprávkový domov

19.02.2016  |     

Pôvodný kamenný dom postavili v polovici 17. storočia a od polovice 18. storočia bol iba opusteným a bezútešným miestom. Keď súčasní majitelia budovu zdedili, našli ju síce bez strechy, ale zato s neporušenou základnou konštrukciou.

Viac foto v galérii

Rozhodli sa osloviť architektov, ktorí im poradili, aby zachovali pôvodné kamenné múry a obytný priestor vystavali okolo nich. „Neexistovali žiadne dôvody na kompletné zbúranie tohto starého domu, a preto sme sa snažili o zachovanie a posilnenie stavby na miestach, kde to bolo možné.”

Viac foto v galérii

Smerom od zadnej časti pôvodnej budovy sa dom tiahne k novým obytným priestorom s výhľadom na okolitú prírodu a more. Dom pripomína tvar písmena H a jeho celková koncepcia vnáša do celého vnútra množstvo svetla a blízkosť prírody. 

 

V novom západnom krídle sa nachádzajú štyri spálne, ktoré v svetlých farbách a s rôzne tvarovanými stropmi. Pre celý dom sú charakteristické tmavé drevené podlahy, nechýba rozsiahla knižnica, priestor pre hranie detí a veľká obývačka v otvorenom koncepte s kuchyňou a jedálňou. 

Viac foto v galérii

Množstvo úložného priestoru, pracovňa či miesto na oddych - to všetko s kúskom histórie a krásnej prírodnej scenérie.

Text: Lenka Varchoľaková
Foto: freshome.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 2018 špeciál jar v predaji


Darček k časopisu katalóg projektov rodinných domov
Predplatné

E-shop

E-verzia časopisu

Najnovšie príspevky