Romantika nielen na víkendy - rodinný dom za 96 000€!

11.08.2016  |     

Byt v meste a víkendové cesty na chatu či chalupu – tento scenár je mnohým našincom dôverne známy. Permanentné balenie a vybaľovanie, starostlivosť o dve domácnosti... nie div, že sa niektorým neustále sťahovanie sem a tam časom zunuje.

Majitelia tohto rodinného domu tiež patrili k tým, ktorí každý víkend utekajú z mesta na chatu. Po zrelej úvahe sa však rozhodli postaviť si malý domček v jednej z neďalekých dedín a tým vyriešiť oboje v jednom – užiť si pobyt v prírode, ktorú milujú, aj bývať v rozumnej vzdialenosti na dochádzanie do práce. Na stavbu domu svojpomocou si však netrúfali.


Prečítajte si tiež:

Za 16 700 eur postavil v Bernolákove montovaný domček pre svoju rodinku


„Niečo iné je urobiť si na chate drobné, hoci aj stavebné úpravy, a niečo iné pustiť sa do stavby celého domu. Na to sme nemali dostatok odborných vedomostí ani skúseností, preto sme stavbu nechali na tých, ktorí oboje majú,“ vysvetľuje svoje rozhodnutie dať si postaviť dom na kľúč spokojný majiteľ.

„Neďaleko hlavného mesta je niekedy také ticho, až nás to trochu znepokojuje.“

Pôvodne premýšľali o drevostavbe, ale pretože je táto technológia pomerne mladá (i keď pokrok je zrejmý aj v tejto oblasti), nakoniec sa rozhodli pre murovaný dom. Od tejto voľby sa potom odvíjalo hľadanie stavebnej firmy, ktorá má s výstavbou murovaných rodinných domov dlhoročné skúsenosti.

Nakoniec dali na odporúčanie známych, ktorí si pochvaľovali spoluprácu s firmou Ekonomické stavby: „Na prvú schôdzku so zástupcami Ekonomických stavieb sme išli už s predstavou vnútorného usporiadania domu, počtu a veľkostí jednotlivých miestností, umiestnenia státia na autá atď. Podľa našich potrieb nám dodávateľ predložil niekoľko možností dispozičného usporiadania, z ktorých sme si na koniec vybrali variant, aký nám najlepšie vyhovoval.“

Majitelia boli s prístupom veľmi spokojní aj preto, že navyše využili službu vybavenia stavebného povolenia celkom zadarmo a na financovanie stavby domu zase kombináciu vlastných zdrojov, hypotekárneho úveru a programu Nulová hotovosť od Ekonomických stavieb.

DOM V KOCKE

Dom Slávka

zastavaná plocha: 97,4 m2
úžitková plocha: 77,8 m2
rozmery: 11,20 × 8,70 m
dispozícia: 4 + 1
cena: 96 000 €
splátka v programe Nulová hotovosť: 291 € mesačne

TEXT: RED
FOTO: EKONOMICKÉ STAVBY
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2016

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky