Moderný rodinný dom s plochou strechou na idylickom pozemku

23.12.2016  |     

Maximálne prepojenie s prírodou. Takéto zadanie investorov nie je nezvyčajné. No dom, ktorý sme navštívili, plní túto požiadavku stopercentne.

Lúka na južnom svahu na konci dediny, úžasný výhľad na rozľahlú krajinu – pozemok sa už na prvý pohľad zdal ako idylický na stavbu domu.

Do krásneho prostredia zakomponoval architekt na želanie majiteľa modernú stavbu s plochou strechou, ktorá triezvym vzhľadom, otvorenosťou aj modernými ekologickými technológiami dobre korešponduje s okolím.

V symbióze so svahom

Prístupová komunikácia je pod svahom, preto sú garáže a parkovacie miesta v spodnej časti pozemku. Horná časť patrí domu.

Architektonický koncept je založený na niekoľkých kvádroch s plochými strechami, ktoré sú odľahčené veľkým, z veľkej časti bezrámovým zasklením. Strechy sa zároveň rozširujú do exteriéru prostredníctvom terás a železobetónových rámových pergol.

Neodolateľné vyhliadky

Hlavný vstup do domu vedie zo severovýchodu, v interiéri jasne dominuje výhľad do údolia. Základnú dispozíciu tvorí otvorená komunikačná línia, prechádzajúca celým prízemím od východu na západ. Na vstup sa napája komfortná spálňová časť, na severnej strane je zóna pre hostí spolu so zázemím.

Ťažiskom domu je spoločný obývací priestor s otvoreným schodiskom. Súčasťou prízemia je aj ďalší blok – domáce fitness, sauna, hygienické zázemie a detská izba.

Viac si môžete o dome prečítať na domztehly.sk

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 2018/06 v predaji


Darček k časopisu katalóg projektov rodinných domov
Predplatné

E-shop

E-verzia časopisu

Najnovšie príspevky