Ako vyzerajú stavebnicové domy od BIO architekta? Bleskové riešenie perfektného bývania!

22.06.2017  |     

Kto by nechcel mať predstavu o skvelom bývaní a pár týždňov po tom aj realitu perfektného bývania. Ruský BIO-architekt Ivan Ovchinnikov navrhol šikovné domy rôznych veľkostí, ktoré sú založené na štandardných riešeniach modulárneho systému DublDom a sú rýchlo zhotoviteľné. Dodnes vytvoril mnoho návrhov týchto modulových domov a taktiež dom na vode. Nepáčilo by sa vám vlastniť napríklad jeden z týchto dvoch?

Modulárny dom zmontovaný za 10 dní

Oba domy sú individuálnymi projektami založenými na štandardných riešeniach modulárneho systému DublDom. Prvý z nich - DublDom 2.110 bol vytvorený pre potreby mladého páru, ktorý sa rozhodol žiť mimo mesta v blízkosti priehrady Pirogovskoe. Všetky moduly, spotrebiče a nábytok boli prefabrikované v továrni v meste Kazaň a boli dodané na miesto pripravené na inštaláciu. Práca a montáž na mieste trvala iba 10 dní, a pritom s minimálnym poškodením životného prostredia. Interiér modulu bol kompletne vyrobený majiteľkou domu Anastasiou Sokolovou.

Aj na 65 metroch a dá pohodlne a ekologicky žiť

Druhý DublDom, ktorý nás zaujal (s označením 2.65) je modelom stavebnicového domu v Ecoparku „Yasnopole“. Klientom bol skúsený architekt, výrobca nábytku a zakladateľ ekoparku. Tento dom bol prvým príkladom budúceho parku modulárnych domov. Vonkajšia úprava domu je zdobená čiernym kovom a smrekovcovými neutrálnymi materiálmi, ktoré nevytvárajú akcenty a harmonicky zapadajú do prostredia.

Organicky včlenený do prírody

„Našou úlohou bolo organicky včleniť dom do prírodného prostredia, vyrobiť ho v krátkom čase a spôsobiť minimálne škody na životnom prostredí počas inštalácie. Vďaka modulárnej technológii a prefabrikácii bol dom vyrobený za mesiac a umiestnený na trvalé miesto za 7 dní. Všetky interiérové a inžinierske práce boli vykonané v továrni, takže jediné, čo urobiť bolo potom potrebné dorobiť, bolo vybavenie interiéru domu,“ upresňuje Ivan Ovchinnikov.

Architektúra domu je otvorená pre životné prostredie a priamo s ním komunikuje. Z veľkej obývačky vidíte nekonečné polia a malú rieku, dve spálne za domom sú určené na odpočinok. Usporiadanie domu poskytuje obyvateľom a hosťom domu maximálny kontakt s prírodou a zároveň trávenie voľného času s priateľmi v obývacej izbe alebo na verande.

DublDom 2.110 

Architekt: Ivan Ovchinnikov, BIO-architects, www.bio-architects.com
Obytný priestor: 110 m2
Veranda: 33 m2
Plocha terasy: 30 m2
Celková plocha: 173 m2
Lokalita: Moskovská oblasť, nádrž Pirogovskoe
Vyrobené v roku 2016 v továrni v Kazaňe

DublDom 2.65 

Architekt: Ivan Ovchinnikov, BIO-architects, www.bio-architects.com
Produkcia: DublDom, www.dubldom.ru
Lokalita: Ekopark Yasnopole, Rusko, Tulskaya reg. Ivankovo
Dokončené: jún 2016
Plocha: 65 m2 vo vnútri

Text: Sabína Zavarská
Foto: Bokaeva Louise, Ivan Ovchinnikov

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky