Malý pánsky byt dokonale odzkradľuje povahu a záujmy majiteľa

11.07.2017  |     

Starší byt sa dočkal zaslúženej rekonštrukcie a po vydarenom zásahu dizajnéra, ktorý sa špecializuje na premeny interiérov pre mužov, sa premenil na osobité miesto, ktoré dokonale zrkadlí povahu a záujmy svojho majiteľa.

Žltý pulz

Byt v pražských Vršoviciach sa nachádzal v takmer dezolátnom stave. Obmedzený rozpočet nedovolil dizajnérovi Danielovi F. Melillimu väčšie stavebné úpravy, preto sa sústredil predovšetkým na návrh celkového štýlu vybavenia, farieb a doplnkov. Najviac zanedbaná bola kúpeľňa, tá potrebovala razantnejšiu zmenu. Bojler schovali do stropného úkrytu, čo pomohlo ušetriť miesto, a pomocou zrkadiel sa priestor opticky zväčšil ešte viac.

Keďže byt bol pôvodne čiastočne zariadený, dizajnér sa rozhodol niektoré staršie kusy nábytku zrenovovať. Ku kostre postele pridal nové čalúnené čelo a rám natrel na čierno. Sedačka v obývačke je úlovok z outletu, iba jej pôvodný červený poťah nahradil nový sivý. Aj drevené parkety ostali na svojom mieste a v renovovanej podobe zdobia podlahu spálne.

 

Jedným z hlavných zámerov dizajnéra bolo ozvláštniť nevýrazný byt kontrastnou farbou. Zvolil majiteľove obľúbené farby – modrú a žltú –, ktoré napokon vtipne aplikoval aj na vnútornú stranu vchodových dverí, na poličky, nočný stolík, záclony, vankúše, kvetináče a aj káble žiaroviek v kuchyni. Zámer sa mu zjavne vydaril.

 

Pop-artová galéria

Vo výzdobe a jednotlivých doplnkoch sa odráža povaha a záujmy majiteľa bytu. Okrem toho, že je fanúšikom filmov, ako sú Batman, Agent 007 či Hviezdne vojny, má rád aj prírodu a zvieratá. Zrejmé je to napríklad aj z veľkej fotografie vtáka, ktorej autorkou je Leila Jeffreys, alebo fotografie obrovského žraloka nad posteľou či vankúša s motívom pštrosa.

V kombinácii so žltými doplnkami navodzujú filmové plagáty a zvieracie vyobrazenia pocit akejsi pop-artovej exotickej galérie, v ktorej sme práve na výstave. Byt v sebe mieša extravagantné prvky spolu s tradičnými. Dizajnér sa sem totiž snažil vmestiť všetko, čo je pre majiteľa dôležité.

TEXT: VERONIKA SLOMKOVÁ
FOTO: DANIELE F. MELILLI
REDAKČNE UPRAVILA: KATARÍNA BAROŠOVÁ

ZDROJ: časopis Môj dom 6/2017

Tagy:
rekonštrukcie bytov pánske byty pánske interiéry

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkú borovicu na pozemku nevyrúbali, ale dom postavili okolo nej

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky