Láska na prvý pohľad! Na svoj vysnívaný dom sa manželom oplatilo čakať dva roky

01.08.2017  |     

Nemecký ostrov Sylt v Severnom mori je obľúbené miesto dovolenkárov. Manželia Simone a Thorsten tam majú svoj vysnívaný druhý domov.

Láska na prvý pohľad 

Keď manželia Schröderovci navštívili nemecký ostrov Sylt po prvýkrát, okamžite sa doň zamilovali pre jeho čarovnú atmosféru. Dokonca si vyhliadli dom pri vode, ktorý si chodili obzerať, a pátrali po tom, či nie je na predaj. V miestnej realitnej kancelárii ich zapísali na zoznam čakateľov, a keď im o dva roky neskôr zazvonil telefón s tým, že dom je voľný, neváhali ani sekundu a kúpili ho.

 

Obývačka na prízemí je spojená s jedálňou a najradšej z nej má Simone kozub z roku 1856, ktorý je zdobený rímsou a anjelom. Prírodná svetlá podlaha pekne ladí s bielym ostením okien, ktoré zdobia tradičné kovové kľučky a háky. Majitelia majú v dome okrem svojich dvoch spální ešte jednu hosťovskú v podkroví, kde je aj kancelária. V pivnici sa nachádza obrovská skriňa, kúpeľňa a sauna, na prízemí zasa šatník, hosťovská kúpeľňa a spálne.

Majitelia si pochvaľujú prácu remeselníkov, ktorí do každej miestnosti zakomponovali zabudovanú skriňu. Tá pojme všetky veci, ktoré nemusia byť vystavené. Naopak, štýlové drobnosti v podobe smaragdových doplnkov, sošiek a váz nájdete uložené na parapetných doskách a dodávajú priestoru osobité čaro.

SIVÁ FARBA na stenách a sedačke dominuje obývačke. Napriek tomu miestnosť nepôsobí tmavo ani pochmúrne, keďže dostatok svetla dnu privádzajú biele drevené okná s kovovými kľučkami.

„Ešte stále nemôžeme uveriť tomu, že máme taký úžasný druhý domov. Na ostrov chodíme veľmi radi – so štyrmi psami a žiadnou batožinou.“ 

Simone a Thorsten, majitelia

Katarínin pohľad

Nuž, vlastniť takýto dom na pobreží je snom mnohých ľudí. Vôbec sa majiteľom nečudujem, že keď ho zbadali, bola to láska na prvý pohľad. Páči sa mi jeho decentná farebnosť, vkusné zariadenie a štýlové svietidlá. Najväčším benefitom je, samozrejme, jeho poloha neďaleko pobrežia. Celkom živo si viem predstaviť vôňu a šum mora, ktorý sa cez otvorené okná vkráda do podkrovnej spálne a dokonale podčiarkuje atmosféru tohto prímorského bývania. 

 

víkendový dom

dispozícia 5 + kk

lokalita ostrov Sylt

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ v spolupráci s westwing
FOTO: WESTWING HOME & LIVING
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2017

Tagy:
rodinné domy víkendové domy domy pri mori WESTWING HOME

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkú borovicu na pozemku nevyrúbali, ale dom postavili okolo nej

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky