Unikátny dom, ktorému na želanie miznú steny

10.09.2017  |     

Chceli by ste mať prázdninový dom, letovisko, ktorému akoby mávnutím prútika zmiznú steny a stane sa súčasťou krásnej záhrady?

Ak začne pršať, fúkať vietor, či nastane noc, zase len jednoducho prikážete domčeku, aby sa uzatvoril a máte vlastné súkromie. Takúto príjemnú prístavbu vytvorili talianski architekti zo štúdia bergmeisterwolf architekten

 

V kontraste s hlavnou historickou budovou

Ak chcú architekti realizovať prístavbu k existujúcej historickej budove, musia myslieť na mnoho vecí súčasne. Spomínané štúdio vytvorilo veľmi kreatívny a praktický návrh prístavby k pôvodnej stavbe vidieckeho sídla z roku 1680. Príjemný kontrast novopostavenej časti vytvára moderné použitie skla a tmavého betónu. Ešte dôležitejší je však fakt, že táto stavba pri Gardskom jazere v taliansku má posuvné múry. 

Sezam otvor sa!

Prístavba má tvar písmena L a je ju možné zo strany orientovanej k záhrade úplne otvoriť, tak môže spĺňať funkciu letnej kuchyne a terasy. Na terasu nad prístavbou je možné dostať sa externým schodiskom. Súčasťou interiéru s výrazným presklením je kuchyňa, obývacia miestnosť a relaxačná zóna. Interiér je charakteristický minimalizmom, bielou a sivou farbou, ktorému nechýbajú industriálne prvky kontrastujúce s prírodným exteriérom. Povrchy z farebného betónu sa zaujímavo dopĺňajú s pôvodnou omietnutou kamennou fasádou.

Prepojenie s prírodou na maximum

Je jednoznačné, že talianski architekti doviedli prepojenie interiéru s prírodou a stieranie hraníc medzi vnútrom a vonkajškom do absolútnej dokonalosti. Mimochodom, už len pozerať sa na to, ako sklené steny ustupujú a miznú je fascinujúce. V záhrade, medzi citrónovým sadom a storočnými palmami, sa nachádza bazén. Nechceli by ste tu byť aspoň na chvíľu?

 

Prázdninový dom v kocke

Architektonický ateliér: bergmeisterwolf architekten 

Architekti: Gerd Bergmeister, Michaela Wolf

Lokalita: Toscolano Maderno, Taliansko

Celková zastavaná plocha: 250 m²

Rok realizácie: 2017

Spolupráca: Alessandro Battistella, Gianluca Facchinelli, Lorenzo Musio, Ingrid Prosser

Sabína Zavarská
Foto: Gustav Willeit

Tagy:
rodinné domy prístavby domov prázdninové domy bergmeisterwolf

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky