Dom pri Bratislave, kde nie je dôvod nič meniť

11.09.2017  |     

Domáca pani mala o interiéri nového rodinného domu veľmi presnú predstavu. A nielenže vedela, čo chce, ale mala aj šťastnú ruku pri výbere dodávateľa, ktorý dokázal jej predstavy do bodky splniť. Dnes je spokojná a na svojich rozhodnutiach by nič nemenila.

K praktickým aj štýlovým voľbám patria zástena z tvrdeného skla a pracovná plocha z technického kameňa. Sklenená plocha bez škár je hygienická a jednoducho sa udržiava, rovnako zmes drveného kameňa a živíc, ktorá je navyše veľmi odolná, takže zvládne aj chlapské zaobchádzanie domáceho pána.

 

Zrealizovaná predstava

Otvorená denná časť s kuchynským „zálivom“ a barovým pultom, na ktorý nadväzuje jedálenský stôl a obývačková časť s pohodlnou sedačkou. Z dennej miestnosti vedú veľké posuvné dvere na priestrannú záhradnú terasu, ktorá tak plynule nadväzuje na obytný interiér – vďaka pohyblivým lamelám a bočniciam klimatickej pergoly, ktoré chránia pred slnkom, horúčavou aj vetrom, si tu môže rodina príjemne užívať voľný čas v každom počasí. Pokojná nočná zóna so spálňami je dispozične oddelená od rušnej dennej časti.

Manželia si navrhli svoj nový dom presne podľa svojich predstáv a interiér si zobrala pod palec domáca pani. Od začiatku mala jasno v praktických požiadavkách aj vo farebnom ladení, ktoré malo byť v teplých prírodných tónoch. „Predchádzajúci byt sme mali zariadený výstrednejšie, tu som chcela niečo nadčasové – prírodné farby, tlmenejšie odtiene. Niečo, čo sa neopozerá ani po rokoch,“ hovorí pani Danka.

Jej prvou voľbou pri výbere nábytku bola firma Merito – mala na ňu totiž dobré referencie a vedela, že majú v ponuke kvalitný nábytok. A naozaj tu aj našla zariadenie od kuchyne až po spálňu, ktoré jej presne vyhovovalo. Pomohli jej tiež s výberom materiálov a technických detailov, aby sa jej predstava ideálneho interiéru stala praktickou realitou.

Jasnou voľbou domácej panej bola v kuchyni kombinácia dreva a lakovaných plôch, nechcela ale nič obyčajné. Nakoniec sa rozhodla pre spojenie decentných teplých farieb – smotanovej a kávovej – s orechovým drevom.

 

Interiér RD v Chorvátskom Grobe

Kuchyňa: Hanák

Zástena: Grafosklo, PD Slovakia 

Pracovná plocha: Technistone

Spotrebiče: Miele, Siemens, Liebherr

Knižnica: Mega-design, Hülsta

Koberec: India, ručne tkaný

Sedačka: Willi Schillig

Jedálenský stôl: ET 20, Hülsta

Jedálenské stoličky: Hülsta
 
Barové stoličky: MIDJ

Posteľ: Boxspring, Hülsta

Dodávka a realizácia interiéru: MERITO, www.merito.sk

Spoluautor návrhu interiéru: Ing. arch. Tomáš Sabin, SBN Design

TEXT: ERIKA KUHNOVÁ
FOTO: MIRO POCHYBA
ZDROJ: časopis Môj dom 8/2017

Tagy:
rodinné domy Chorvátsky Grob Merito domy v Bratislave

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky