Moderný dom v Stupave plný rodinnej pohody

03.10.2017  |     

Mladá rodina sa pred dvomi rokmi presťahovala do domu bližšie k hlavnému mestu, ktorý spĺňa všetky jej potreby. Domácnosť plná pohody je domovom troch malých slečien, pričom najmenšia z nich na svet prišla len pred niekoľkými týždňami.

Záhradu, ktorá sa zakladala len minulú jeseň, čaká v budúcnosti niekoľko zmien, aby sa v nej mladá rodina cítila ešte príjemnejšie. 

 

Úložné koše s praktickým vekom za rozrastenou monsterou rýchlo ukryjú všetky detské hračky. 

Rozhodnutie na prvý klik

Z pôvodného neveľkého bývania s rozložitým pozemkom v Galante sa rodina blogerky Miše presťahovala do podstatne väčšieho domu bližšie k Bratislave. K finálnemu rozhodnutiu, že začnú pátrať po novom domove, prispela aj predchádzajúca návšteva blízkych, ktorí si v tom čase dozariaďovali nový domček. „Vždy sme chceli viac detí a dlho sme si vraveli, že prerobíme pôvodný dom alebo postavíme nový. Manžel potom začal na internete hľadať domy v okolí Bratislavy a hneď prvý sa nám zapáčil, no o jeho kúpe sme neboli úplne presvedčení,“ spomína sympatická majiteľka. Okrem Stupavy pozerali aj iné lokality vrátane Pezinka, kde sa nachádzal ďalší dom, ktorý sa im pozdával. Celý proces hľadania trval asi dva mesiace a mladý pár sa nakoniec rozhodol pre prvú možnosť. „Môj manžel je pragmatik, urobil si tabuľku za a proti – hoci boli oba domy naozaj podobné, nakoniec vyhralo dochádzanie. Dom má síce menšiu záhradu, ale deťom to úplne stačí a blízkosť hlavného mesta je veľkou devízou,“ opisuje Miša. Výhodou poschodového domu bolo aj to, že sa nachádzal v štádiu holodomu – hotové boli niektoré omietky a práve sa zalievalo podlahové vykurovanie. „Mohli sme si teda ešte povedať, že chceme vaňu inde ako developer pôvodne plánoval a podobne,“ vysvetľuje spokojná domáca pani. 


S jasnou predstavou

O zariadení svojho nového domova mali manželia pomerne jasnú víziu. Spočiatku zbierali fotografie zaujímavých interiérov na internete a posielali ich kamarátovi-architektovi, ktorý im potom pomohol vytvoriť vizualizácie. „Niektoré veci sme si nevedeli úplne dobre predstaviť v priestore a báli sme sa ich kúpiť naslepo, napríklad jedálenský stôl. Zvažovali sme, či vybrať biely, čierny alebo drevený, “ spomína majiteľka. Interiér sa nesie v znamení svetlých farieb s prevahou bielej a svetlého dreva, dominujú v ňom prvky severského dizajnu, ktorý je domácim blízky. Pri zariaďovaní kládli dôraz na kvalitu použitých materiálov – od na mieru vyrobených bezúchytkových nábytkových prvkov cez podlahy až po výber drobností. Nemenej dôležitým faktorom boli aj ich v tom čase dve dcéry, ktorým sa časť domácnosti prispôsobila. Majiteľka sa napríklad vzdala lakovanej kuchynskej linky, na ktorej všetko vidno. „Zvolili sme korpus aj vnútorné vybavenie z kvalitnejších materiálov, a keď deti neskôr odrastú, jednoducho vymeníme len dvierka,“ približuje. V domove mladej rodiny zohrávajú dôležitú úlohu doplnky a dekorácie, ktoré ich bývanie naozaj vkusne a s citom dotvárajú.   

Posteľná bielizeň aj väčšina dekoratívnych vankúšov v izbe dievčat pochádzajú od poľskej značky Lilu, ktorá sa popri výrobe nábytku zameriava aj na textílie z jemného mušelínu. Vankúš v tvare labute vyrobila šikovná slovenská dizajnérka tvoriaca pod menom Love Colors.   „Rozhodli sme sa presťahovať bližšie k Bratislave, kde manžel začal pracovať a kam sa neskôr vďaka spojom dobre dostanú aj deti. Voziť ich neustále do mesta by bolo neúnosné.“ 

Miša, blogerka a majiteľka

Vzorovaná vintage dlažba dodáva miestnosti dynamiku. Oživujúco pôsobia aj zvolené textílie v smaragdovom odtieni. 

KTO TU BÝVA

Blogerka Miša so svojím manželom Marekom a tromi dcérami – najstaršou Dorotkou, mladšou Grétkou a len niekoľkotýždňovou Agátkou. Viac o ich živote, domove a najmä móde nájdete na blogu www.dorotagreta.com.

Natáliin pohľad

Bývanie Miše, Marka a ich troch dcér vyžaruje pohodu aj veľký zmysel pre estetično. Ich domov nie je zahltený množstvom nábytku, ale kladie dôraz na funkčnosť. Páči sa mi zvolená farebná paleta aj výber doplnkov, ktoré ich dom menia na domov. Oceňujem, že prezieravo mysleli na svoju rozrastajúcu sa rodinu, čo zohľadnili pri hľadaní vhodnej lokality, ako aj pri výbere materiálov či riešení niektorých prvkov, akými sú posuvné dvere šikovne ukrývajúce schodisko.

 

moderný rodinný dom

dispozícia 4 + kk

obytná plocha 143 m2   

lokalita Stupava

TEXT NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO NORA A JAKUB ČAPRNKA
ZDROJ časopis Môj dom 9/2017

Tagy:
rodinný dom interiérový dizajn romantické bývanie vintage dlažba ako zariadiť detskú izbu interiér domu inspiracie

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkú borovicu na pozemku nevyrúbali, ale dom postavili okolo nej

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky