Sympatický menší domček pod rozkvitnutou čerešňou vyrástol na mieste pôvodnej chaty

05.10.2017  |     

Na mieste dosluhujúcej drevostavby tak vyrástla drevostavba zbrusu nová, s ktorou sú majitelia navýsosť spokojní.

Prečo ste si vybrali drevostavbu?

Dôvodov bolo viac, ale asi najviac nás zaujala rýchlosť výstavby. Stavali sme na mieste pôvodnej chaty, ktorá patrila rodičom, a my sme ich nechceli pripraviť o možnosť letného pobytu mimo Prahu. Všetko sa stihlo podľa plánu: po prázdninách, presne 1. Septembra sa začala búrať chata a presne za pól roka, 8. marca, sme si prevzali kľúče od domu pripraveného k nasťahovaniu. Ďalším dôvodom boli dobré izolačné vlastnosti sendvičových panelov. Obvodové steny sú hrubé iba 29 cm, takže šetria miesto – pri zastavaných 120 m2 sme získali celkovo asi 10 m2 naviac oproti klasickému murovanému domu. To už je jedna miestnosť – v našom prípade pracovňa.


 
Vybrali  ste si typový dom, alebo ste dali prednosť individuálnemu riešeniu?
Po typových domoch sme sa pozerali skôr pre inšpiráciu. V podstate od začiatku sme vedeli, že chceme individuálny projekt, ktorý dokáže oveľa lepšie vyhovieť našim požiadavkám.

Prečo ste sa nakoniec rozhodli pre firmu ATRIUM?
Stavbu sme chystali asi päť rokov a za tú dobu sme si urobili naozaj dôkladný prieskum trhu  v oblasti drevostavieb. Pri konečnej voľbe rozhodlo niekoľko faktorov. Chceli sme montovanú drevostavbu, to okruh firiem zúžilo. Ďalej  rozhodovala spoľahlivosť firmy (dlhodobo pôsobiaca na trhu, dobré referencie a tiež skúsenosti firmy – teda veľký počet postavených domov). K cene sme tiež prihliadali, ale nebola najdôležitejším faktorom.

Ako naplnil dom vaše očakávania?
Absolútne. Vďaka dlhému plánovaniu  sme mali dobre ujasnené, ako by dom mal fungovať. A po roku bývania, môžem s istotou povedať, že funguje tak, ako sme si predstavovali. Potvrdilo sa, čo sme očakávali – v zime sa dá dom veľmi dobre vykúriť, naopak v lete aj v horúčavách zostáva vo vnútri vďaka vonkajším žalúziám príjemne chladno. A celoročné vyúčtovanie elektriny ma veľmi milo prekvapilo.

Takže ste úplne spokojní ? Nič by ste nezmenili?
Okrem maličkého detailu – prehodenie otváraného krídla okna v kuchyni –nemôžeme domu vytknúť vôbec nič. A aj túto maličkosť sa snáď podarí v spolupráci s vašou firmu vyriešiť. Potom už dom bude úplne dokonalý.

Ďakujeme! 

ZDROJ PR článok spoločnosti A T R I U M - S K, s.r.o.

Tagy:
atrium rodinné domy drevostavby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky