Premena garsónky za 800 €! Dominujú drevené trámy v harmónii so sivozelenou

07.11.2017  |     

Malý, milý, útulný. Taký je podkrovný byt v jednej z najkrajších častí Prahy – z jednej strany strážený majestátnym Pražským hradom, z druhej čo by kameňom dohodil na Karlov most.

Nový dojem za pár drobných

Lepšiu adresu by ste v Prahe našli len ťažko. Keď sa pozriete zo strešného okna, takmer sa môžete dotknúť Pražského hradu, druhá strana zas ponúka pohľad na ďalšiu historickú dominantu mesta – Karlov most – a pod oknami tečie legendárna Čertovka. Polohe bytu naozaj niet čo vytknúť.

 

I keď ide o jedinú podstrešnú miestnosť, vďaka veľkosti bez problémov spĺňa parametre bytu. Navyše, drevené krokvy, stĺpy a väzníky šikovne delia priestor na tri zóny, z ktorých každá plní inú funkciu. Hneď pri vstupe je pomerne veľkorysá kuchyňa. V prostrednej zóne bola pôvodne pohovka, z praktických dôvodov sem však dizajnér Daniele F. Melili umiestnil jedálenský stôl, ktorý sa tak ocitol bližšie ku kuchyni. Posledná zóna, najvzdialenejšia od vchodových dverí, ponúka priestor na odpočinok ukrytý za trámami. Tu sa nachádza manželská posteľ, gauč a kresielko. Časť vybavenia v byte už bola, žiadalo si však renováciu, doplnenie či lepšie umiestenie. Celému bytu bolo jednoducho potrebné vdýchnuť nový život, avšak bez zbytočných nákladov. Daniele to dosiahol doplnením niekoľkých detailov, ale najmä zladením farebnosti, ktorá pomohla vytvoriť pocit harmonického celku. 

Katarínin pohľad

Tento byt má len 30 m2? Neverím. Je tam predsa všetko, čo stačí na komfortné bývanie, ešte to aj vyzerá veľmi vzdušne, priestranne. Dizajnérovi sa evidentne podarilo vytvoriť z neveľkého podkrovia chutné a útulné útočisko pre víkendových návštevníkov. Interiér len podčiarkuje to, že sa nachádza v historickom centre Prahy. Drevené trámy v kombinácii s jemnou zelenosivou farbou a svetlom zo strešných okien vytvárajú príjemnú a pozitívnu atmosféru a ja už viem, kde sa nabudúce budem chcieť ubytovať pri mojej návšteve obľúbeného mesta.

DIZAJNÉR

Daniele F. Melilli
Studio Stag Pads
www.stagpads.com

 

interiér: podkrovia

dispozícia: garsónka 

obytná plocha: 30 m2

cena premeny: cca 800 € 

lokalita: Praha, Malá Strana

Majitelia byt prenajímajú cez Airbnb.

TEXT: VERONIKA SLOMKOVÁ
FOTO: WWW.BROWNEYEDCOUPLE.COM
ZDROJ: časopis Môj dom 10/2017

Tagy:
malé byty návšteva vintage štýl rekonštrukcie bytov garsónky podkrovné byty premeny interiérov

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 10/2019 v predaji


Byt plný paliet a nádeje
Predplatné

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky