Inteligentný bungalov pre rodinu

08.11.2017  |  

Bývanie v bungalovoch má svoje plusy. Vyhovuje všetkým tým, ktorí ocenia komfort a bezpečie domu bez schodiska. A pokiaľ je takýto rodinný dom technicky dômyselný, obyvateľov odbremení od množstva ďalších starostí.

Čistý dizajn, čo najmenej zbytočnej práce, energetická úspornosť a bezpečie pre deti. Takéto kritériá boli určujúce pri realizácii rodinného domu, ktorý sme navštívili v košickej Barci. Rodina Kováčovcov-Wernerovcov si ho dala postaviť pred tromi rokmi.

Farby naruby

V interiéri zaujme najmä nezvyčajný farebný kontrast. Vinylová podlaha je svetlá, nábytok, zárubne a okenné rámy naopak tmavé. „Väčšina domácností volí obrátené riešenie. Inšpirovala som sa reláciou, v ktorej som videla zábery z domu, kde si majitelia zvolili podobnú farebnosť,“ hovorí majiteľka Alexandra Kováčová.

Na vinylovej podlahe oceňuje, že je príjemná na dotyk, nehlučná, odolná, ľahko udržiavateľná. Pre rodiny s deťmi je ideálna. A ak by sa nejaká jej časť pri hrách detí predsa len zničila, vďaka „klik-klak systému“ nebude problém ju vymeniť.

Tepelný komfort v zimných mesiacoch zabezpečuje podlahové kúrenie. Pre obdobie letných horúčav je v podlahe netypicky zabudované aj chladenie, ktoré sa v rodinných domoch zvyčajne zabezpečuje stropom. V dome Alexandry a Tomasa sa nachádza aj niekoľko ďalších technických noviniek a zaujímavostí.....

Celý článok si prečítate v časopise DOMa.

Ak si časopis stiahnete do mobilu alebo tabletu, môžete sa na s. 9 zapojiť do súťaže o 3 tablety.

K článku aj súťaži vás privedie mobilná aplikácia:

- pre operačný systém Android

- pre operačný systém iOS

Tagy:
rodinné domy prízemné domy bungalovy moderné domy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky