Príjemná vidiecka romantika: Kuchyňa, ktorá si vás získa!

04.12.2017  |     

Útulná, pekná a praktická – to boli požiadavky rodičov troch chlapcov na kuchyňu v ich novom dome. Keďže plánovali zariadiť celý interiér vo vidieckom štýle, kuchyňa, samozrejme, nemohla byť výnimkou.

Priama cesta

Veľká rodina potrebuje poriadnu kuchyňu. A keďže rodičia troch (a čoskoro štyroch) malých detí vedia svoje, chceli, aby bola nielen príjemným, ale aj praktickým centrom rodinného života. Celý dom postupne zariaďujú vo vidieckom štýle a o kuchyni v otvorenom priestore na prízemí mali pomerne jasnú predstavu: tradičnú kachľovú pec, veľký drevený stôl so stoličkami a klasický kredenc, ktoré nemohli chýbať, už mali a linka sa k nim musela hodiť.

V showroome Decodomu im hneď padla do oka Katy. Jej patinová povrchová úprava bola presne to, čo hľadali. „Chceli sme bielu linku, ale nie čistú bielu ani nič lesklé,“ hovorí sympatická mamina. „Tento povrch sa nám páčil. Hodil sa k ostatnému zariadeniu, navyše je veľmi praktický – nevidno na ňom hneď každý fliačik,“ dodáva s úsmevom.

„Táto linka nám hneď padla do oka a väčšinu času sme potom strávili už len nad rozmiestnením skriniek a vymýšľaním praktického zosúladenia vecí – napríklad, kam dať drez, kde má byť vzhľadom naň umývačka, zásuvka s príbormi, skrinka s pohármi atď.“

Monika a Tomáš, majitelia

Keď sa k prvotným sympatiám pridala aj dobrá cena a šanca na rýchle dodanie, bolo rozhodnuté. „Vyšlo to lacnejšie než u stolára a hlavne to bolo rýchlo. Po dokončení domu sme už boli zo všetkého trochu unavení, takže sme chceli mať kuchyňu hotovú čo najskôr. A šesť týždňov je nič. U stolára by sme čakali aj pol roka,“ spomína Monika.

So zakótovaným pôdorysom miestnosti a presnou predstavou o type a povrchovej úprave linky sa teda s manželom vrátili do kuchynského štúdia, kde ešte doladili rozloženie skriniek, umiestnenie chladničky, vnútorné vybavenie a ďalšie detaily. Stačili tri stretnutia, aby sa dopracovali k výsledku, s ktorým boli obaja spokojní.

 

Drez s výhľadom si domáci pochvaľujú. Vďaka jeho veľkosti a širokému parapetu sa na sklo vôbec nenaprská. Keďže keramický drez je veľmi ťažký, museli pri montáži spevniť skrinku pod ním pracovnou doskou – šikovný aj pekný detail.

Od prvej návštevy v kuchynskom štúdiu až po montáž nakoniec ubehli asi štyri mesiace. „Kuchyňu sme mali rýchlo aj vybratú, aj vymyslenú a objednanú, aj namontovanú. Dokonca bola nachystaná na montáž skôr, než sme stihli pripraviť podlahu a všetky rozvody,“ smeje sa spokojná domáca pani. 

text: Erika Kuhnová
foto: Miro Pochyba
zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Tagy:
kuchyne vidiecky štýl zariaďovanie kuchyne kuchynské linky kuchynský nábytok

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkú borovicu na pozemku nevyrúbali, ale dom postavili okolo nej

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky