Kamenná chalúpka pre dvoch ako z najromantickejšieho sna!

29.12.2017  |     

Máte radi romantiku uprostred prírody a rustikálny štýl? Potom sa vám bude určite páčiť táto zrekonštruovaná stodola. Premena niekdajšej hospodárskej budovy zahalenej do šestnástich akrov výnimočnej prírodnej krásy je skutočne vydarená.

Miesto plné pokoja

Bývala stodola s hrubými kamennými múrmi sa ukrýva v pokojnom prírodnom území medzi starým jablkovým sadom (je pozostatkom bývalej ovocnej farmy) a súkromným jazerom určeným na rybolov. Je jedným z mála svetlých príkladov zvládnutého rustikálneho šarmu. Rekonštruovaná stará kamenná budova je určená pre mladé páry, ktoré hľadajú únik od každodennej reality v pokoji prírody. Vďaka bukolickému štýlu je ideálnym miestom, plným harmónie a pokoja.

Pamiatka zo 16. storočia

Opustený vzhľad ukrýva autentickú rustikálnu krásu interiéru s prírodnými materiálmi, ťažkými textúrami a tlmenými farbami. Pôvodná stavba je historickou pamiatkou pochádzajúcou zo 16. storočia. Obnova pôvodnej budovy sa riadila prísnymi pravidlami. Pri rekonštrukcii, ktorá bola veľmi citlivo a láskyplne riešená, bolo použité pôvodné zachované drevo, kamenné steny a klenuté stropy. Historické kúpeľné mesto z viktoriánskych dôb sa nachádza od chaty len tri kilometre, takže historickej atmosféry sa môžu bývajúci nadýchať aj v neďalekom meste, ktoré je nemenej čarovné ako prestavaná stodola.

 

Ako je vybavený interiér?

Najvýraznejšou je spálňa, ktorá sa nachádza hneď pri obytnom priestore: do bieleho odetá kráľovská posteľ, ťažké sivé závesy, sprcha hneď po ruke. Napriek svojmu štýlu, ktorý nie vždy vidíme vhodným aj z praktického hľadiska, je táto stará usadlosť riešená plne funkčne. Vo vnútornej eklektickej otvorenej kuchyni nájdete kvalitný sporák a všetko potrebné vybavenie, vrátane umývačky riadu a práčky. Napriek moderným spotrebičov však interiér neprišiel o nič zo svojej štýlovosti. Nad kuchyňou sa nachádza malá relaxačná miestnosť, do ktorej sa dostanete po drevenom schodisku.

Dvere do sveta prírodnej krásy

Príjemným je prepojenie interiéru s exteriérom vďaka terase, na ktorú sa dostanete svetlomodrými dvojitými dverami. Jedálenský stôl, terakotové kvetináče s mätou, pažítkou a levanduľou vytvárajú vonnú kulisu. Odtiaľto môžete naplno vychutnávať krásu neustále sa meniacich okolitých hôr. Ak chcete ísť ešte ďalej, môžete si spraviť súkromný piknik na brehu rybníka alebo poprechádzať sa medzi starými dubmi.

 

Sabína Zavarská

Zdroj a foto: www.uniquehomestays.com +44 (0) 1637 881183.

Tagy:
chaty chalupy rustikálny štýl rekonštrukcie chát kamenné domy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 11/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky