Šik bývanie na Kolibe: Byt s osobitým charakterom a dynamikou

05.02.2018  |     

Už pri prvom stretnutí s majiteľkou holobytu v novostavbe bolo zrejmé, že výsledkom by mal byť interiér s osobitým charakterom a dynamikou. Byt, ktorý jej poskytne nielen užívateľský komfort a pohodlie, ale bude aj odrazom jej vlastného štýlu.

PRAKTICKÝ NÁPAD. Stenu medzi varnou časťou a zvyškom kuchynskej linky zdobí tabuľa s kriedovou farbou, kam si domáca pani môže zapisovať poznámky či recepty.

JEMNÝMI INDUSTRIÁLNYMI PRVKAMI v interiéri sú aj svietidlá s kovovou konštrukciou a ručne fúkaným sklom. 

 

Všetko na mieru

Aj keď majiteľka býva sama, často hostí návštevy a rodinu, takže pre seba chcela vytvoriť intímnu zónu oddelenú od zvyšnej spoločenskej časti. To si vyžiadalo aj zásahy do pôvodnej dispozície. Spálňa je priamo prepojená s veľkou kúpeľňou a šatníkom, ktorý vznikol zlúčením pôvodnej technickej miestnosti, kde bol kotol, s časťou vstupnej haly.

Kotol je nenápadne zabudovaný do šatníkových skríň. V byte je okrem spálne a spoločenskej zóny s obývačkou, jedálňou a kuchyňou aj hosťovská izba s hosťovskou kúpeľňou. Takmer všetok nábytok je vyrobený na mieru – kuchynská linka, skrine, knižnica, šatník aj solitéry v obývačke. Štýl zariadenia určil hneď na začiatku výrazný prvok – jedálenský stôl (kombinácia kefovaného dreva a kovanej oceľovej podnože), ktorý si majiteľka vybrala.

Pocit útulnosti dotvára tehlový obklad na stenách v obývacej izbe a chodbe i drevený obklad v spálni. Pohodlná kožená sedačka petrolejovej farby určila zasa farebnosť zvyšného bytového textilu a doplnkov. Výsledkom tejto pôsobivej hry prírodných materiálov, kvalitného zariadenia a dobrých nápadov je pôvabný a útulný byt, ktorý určite spĺňa požiadavky svojej majiteľky.

„Interiér by mal byť šitý na mieru, mal by harmonizovať s osobnosťou majiteľa a zohľadňovať jeho životný štýl.“ 

Zuzana Lukačiková

Katarínin pohľad

Príjemný byt v dobrej lokalite, ktorý poskytuje útočisko a pokoj pracovne vyťaženej majiteľke. Veľmi sa mi páči jeho dispozícia, ktorá ho pocitovo rozdeľuje na dve časti – tichšiu súkromnú zónu so spálňami, toaletami a šatníkom, ktorá tvorí akési zázemie či oázu pokoja, a potom spoločenskú zónu, kde sa odohráva rušnejší život počas návštev či posedení s priateľmi. Šikovné, praktické. Doplnky sú vyberané s citom a decentná farebnosť len podčiarkuje celkové pokojné vyžarovanie interiéru, nič na mňa nepôsobí rušivo či disharmonicky. A takmer rovnakú tehlovú stenu mám v obývačke aj ja, takže viem, ako dokáže dodať celému interiéru pocit útulného a teplého domova. 

INTERIÉROVÁ DIZAJNÉRKA

Ing. Zuzana Lukačiková sa venuje navrhovaniu a realizácii interiérov už viac ako desať rokov. Za ten čas si vytvorila väzby na overených profesionálov zo sféry stavebníctva, stolárskej výroby a ­iných oblastí, vďaka ktorým vie zabezpečiť komoletnú reali­záciu interiérov „na kľúč”.

www.bytovydizajn.sk

 

byt v novostavbe

rozloha 130 m2

lokalita Koliba, Bratislava

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ 
FOTO: MARIÁN SVÍTEK
ZDROJ: časopis Môj dom 12/2017-01/2018

Tagy:
novostavby tehlové obklady nábytok na mieru byty na Kolibe

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky