Ako vyzerá byt cukrárskej hviezdy Instagramu?

06.02.2018  |     

Majiteľom tohto krásneho parížskeho bytu je Frank Adrian Barron, cukrárska hviezda Instagramu, ktorého recepty a fotografie sleduje celé Francúzsko. Ako vyzerá interiér, kde vznikajú oku aj jazyku lahodiace delikatesy?

TAKMER VŠETKY IZBY sú zaliate slnkom a navzájom prepojené. Z okien je nádherný výhľad na životom pulzujúce ulice Le Marais.

„Po príchode do Paríža som mal problém zohnať celkom obyčajný koláč s maslovým krémom. Tak som si ho musel upiecť sám. A tak sa začal písať môj cukrársky príbeh.” 

Frank Adrian Barron

 

Americký sen v Paríži

Frankov život by mohol byť námetom na nakrútenie hollywood­skeho filmu. V ňom sa jeden sympatický Kalifornčan presťahuje do hlavného mesta Francúzska a začína tam robiť úplne iné dezerty, na aké sú zvyknutí miestni obyvatelia. Na začiatku dáva na Instagram fotky s tortami a koláčmi pečenými na narodeniny priateľov. Postupne sa mu začnú ozývať miestne pekárne, známi známych a voilà...

Objednávky sa postupne sypú jedna za druhou. Napriek veľkej popularite sa Frank snaží brať svoje cukrárske experimenty ako hobby, popritom si vždy nájde čas na organizovanie poobedných stretnutí pri čaji pre miestnu americkú komunitu. „Žijem si tu ako skutočný pôžitkár,” smeje sa. A či mu chýba niečo v jeho sladkom živote?

Samozrejme. Tichý oceán, most Golden Gate a pláž, kam som chodieval na dlhé prechádzky so svojím psom. A možno ešte niektoré americké prísady na pečenie.“ Našťastie, v tomto smere sa vždy môže spoľahnúť na balíčky od mamy.

„Počas ciest kupujem veľmi veľa vecí. Mám potom tendenciu vyložiť všetko naraz, ale niekedy je lepšie pozrieť sa s odstupom na to, čo sa k sebe hodí, a odstrániť veci, ktoré miestnosti nepristanú.“ 

Frank, majiteľ

Inšpirácie z ciest

Frank býva v byte so svojím priateľom a roztomilým psíkom Parkerom. V priestrannom interiéri ich najviac očarili veľké okná v pravom versaillskom štýle, päť kozubov a úzka zimná záhrada, ktorá spája obývačku so spálňou. Útulný apartmán je plný vkusných doplnkov, sôch a obrazov privezených z množstva ciest. Napokon, Frank je absolventom dejín umenia, takže noblesa musí byť. Dokonalým príkladom harmonicky zariadeného interiéru je obývačka v jemných odtieňoch bielej a sivej.

Miestami sa objavia veselšie prvky, napríklad „pompomy“ visiace zo stropu v jedálni. Takmer všetky izby zaliate slnkom sú vzájomne prepojené. Z okien sa otvára nádherný výhľad na životom pulzujúce ulice Le Marais. Na druhej strane vidno príklad typicky parížskej architektúry – krásna stará budova z krémového kameňa.

„Vyzerá ako veľká svadobná torta, však?” pýta sa Frank. Hmm, možno naozaj… „To, čo ma inšpirovalo počas zariaďovania apartmánu, bolo predovšetkým cestovanie. Množstvo doplnkov v byte pochádza z juhovýchodnej Ázie, cestoval som veľa po Bali a Indonézii, ale takisto som strávil dosť času v Thajsku a Kambodži. Určite to v interiéri vidno, čo je veľmi dobré, pretože sú tu aj parížske prvky a všetko spolu tvorí zohratý celok. Ale snažil som sa, aby bol dizajn aj moderný, vďaka čomu som získal zaujímavé spojenie starého s novým.“

Katarínin pohľad

Mám rada interiéry plné obrazov a umeleckých predmetov, interiéry, v ktorých sa miestami cítite ako v galérii. Vysoké stropy, izby zaliate slnkom, medené kľučky a vŕzgajúce parkety. V spomienkach som sa cez túto parížsku návštevu vrátila do bytu mojich starých rodičov v centre mesta... Páči sa mi Frankov cit pre pekné veci, pre kombinovanie materiá­lov. Ale ešte viac sa mi páčia jeho cukrárske schopnosti, najmä krásne fotografie jeho sladkých výtvorov, ktoré ma okamžite inšpirovali, keďže pečenie patrí aj k mojim vášňam. Tento mladý muž musí byť naozaj šikovný, keď sa ako Američan dokázal presadiť vo všetkých oblastiach „vycibrenom“ a fajnovom Paríži. Veľmi sympatický človek a rovnako sympatický je aj jeho byt. Hneď by som sa pozvala na kus vanilkovej torty.

KTO TU BÝVA

Frank Adrian Barron, absolvent dejín umenia, na Instagrame známy ako @cakeboyparis. Tento vášnivý cukrár je pôvodom Američan, ale už niekoľko rokov sa venuje pečeniu dezertov v Paríži.

mestský apartmán

štvrť Le Marais, Paríž

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: WESTWING
ZDROJ: časopis Môj dom 12/2017-01/2018

Tagy:
recepty apartmány Frank Adrian Barron parížsky byt

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 09/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky