3 mesiace od kúpy domu po nasťahovanie sa. Aké je tajomstvo rekonštrukcie domu v Zálesí?

03.04.2018  |     

Predstavu o tom, ako by mal vyzerať interiér tohto domu, mal majiteľ veľmi jasnú hneď od prvej chvíle, ako ho zbadal. Vďaka šikovnej spolupráci jeho stavebnej firmy s dodávateľom nábytku sa doň mohol s rodinou nasťahovať tri mesiace po kúpe a následnej rekonštrukcii „od podlahy“.

Osudové stretnutie

Na začiatku príbehu tohto rodinného domu stojí náhoda. Alebo žeby to bol osud? Majiteľ sa prechádzal tichou uličkou v obci neďaleko hlavného mesta a zaujal ho tehlou obložený dom s vysokými stromami na pozemku. „Ten dom ma k sebe vyslovene priťahoval, volal. Vedel som si živo predstaviť, že raz by som sa doň nasťahoval,“ spomína s úsmevom na tvári majiteľ.

Nuž a náhoda či osud napokon chceli, aby bol o niekoľko rokov na predaj. Jeho jasná predstava o zariadení, rýchla organizácia rekonštrukcie a dobrá logistika zasa zabezpečili, že už o tri mesiace po kúpe sa doň spolu s rodinou sťahoval.

„Všetko staré išlo von, ostal len skelet. Posúvali sa priečky, menili rozvody, elektrika. Dom dostal celkom nový dizajn interiéru,“ hovorí majiteľ, ktorý mal ako vlastník stavebnej firmy za sebou už niekoľko rekonštrukcií či kreovaní nových priestorov.

„Moje doterajšie projekty sa niesli skôr v minimalistickom modernom duchu. Tu som však vedel, že sa sem bude hodiť niečo tradičnejšie, niečo na štýl anglického vidieka. Svoje predstavy o tom, ako by to tu malo všetko vyzerať, som si nakreslil a v priebehu niekoľkých dní objednal zariadenie do celého domu,“ prezrádza pán domáci a my musíme uznať, že to „má v oku“. Romantická atmosféra anglického vidieka sa nesie od suterénu, kde sa nachádza domáce wellness, detská herňa a pracovňa, cez obývačku a kuchyňu na prízemí až po podkrovie s tromi spálňami a veľkorysou kúpeľňou. 

 

„Doposiaľ som zariaďoval len interiéry, či už bytov, alebo kaviarní, ktoré sa niesli v strohom, minimalistickom duchu. V prípade môjho vlastného bývania som však chcel, aby tu bolo cítiť teplo domova. Myslím, že sa mi to podarilo.“

Andrej Körmöndi, majiteľ

Cesta z mesta

Do rodinného domu na vidieku sa majiteľ s rodinou prisťahoval zo širšieho centra mesta z penthousu s terasou. „Áno, dochádzanie mi stojí za ten pokoj, ktorý mi v meste chýbal. Nesedela mi tamojšia anonymita. Tu poznám susedov, pozdravíme sa, mám veľkú záhradu s altánkom a bazénom, súkromie...“ vysvetľuje pohnútky, prečo vymenil mesto za vidiek spokojný majiteľ.

Napriek tomu, že dom pôsobí vidiecky, tradične, zariadený je najmodernejšou technológiou a majiteľ môže jediným ovládačom nastaviť všetky potrebné funkcie od klimatizácie až po uzamknutie na diaľku. Zariadenie interiéru objednal po niekoľkých dňoch, ktoré strávil v interiérovom štúdiu. Svietidlá sú z Anglicka, drevené almary z Talianska alebo vyrobené a upravené na mieru. „Keď máte jasnú predstavu a tím šikovných ľudí, dá sa takáto rekonštrukcia spraviť naozaj rýchlo,“ vysvetľuje majiteľ tajomstvo rekordne krátkeho času, ktorý ubehol od kúpy domu cez kompletnú rekonštrukciu až po nasťahovanie sa.

„Samozrejme, v mojom prípade to bolo o to jednoduchšie, že mám stavebnú firmu a spolupracujem s firmou Leardo, ktorá mi vybavenie do domu dodala,“ priznáva majiteľ. Preto by sa sám v budúcnosti chcel venovať už len takýmto „menším“ projektom navrhovania a realizácii interiérov. 

„Na trhu je pomerne málo firiem, ktoré vedia navrhnúť dizajn interiéru od podlahy až po závesy. A práve tomu by som sa chcel v budúcnosti viac venovať. Myslím, že tento dom je dôkazom toho, že sa mi tu podarilo vytvoriť jednotnú atmosféru.“ 

Andrej Körmöndi, majiteľ

Katarínin pohľad

Už pri pohľade zvonka na tehlovú fasádu bolo tušiť, že vnútri nás určite nebude čakať chladný minimalizmus, ale teplo domova. A naozaj. Všadeprítomné drevo, mäkké farby, vidiecka kuchyňa so všetkými doplnkami, ktoré k nej patria, pleteniny a na každom rohu dekorácie v podobe sviečok či rodinných fotografií. Nuž a okrem toho krásne masívne kusy nábytku v bielej farbe, ktoré priestor opticky presvetľujú a odľahčujú. Pekné, čisté, útulné. Podkrovná kúpeľňa s obrovskou vaňou priam láka sa do nej ponoriť a užívať si relax v tomto premyslene zladenom interiéri. Majiteľ na jeho vytvorenie nepotreboval žiadne návrhy ani programy v počítači. Všetko si to „nakreslil“ vo svojej hlave a my musíme uznať, že má talent.

KTO TU BÝVA

Ing. Andrej Körmöndi

Majiteľ stavebnej firmy, ktorý sa venuje dizajnu a navrhovaniu interiérov. www.ak-fs.sk

 

AUTORI

Návrh interiéru:

Ing. Andrej Körmöndi

Realizácia:

AK Facility Services

Dodávka nábytku
Leardo

rodinný dom

rozloha: 320 m2

lokalita: Zálesie

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: MIRO POCHYBA 

Zdroj: Časopis Môj dom

Tagy:
rodinné domy rustikálny štýl rekonštrukcie domov domy v Zálesí rustikálne kuchyne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky