Dvojizbový pánsky byt, v ktorom vás pohltí krása všadeprítomného brúseného dubu (VIDEO)

13.06.2018  |     

Dvojizbový byt v druhom obvode hlavného mesta spĺňa všetky praktické požiadavky pracovne vyťaženého majiteľa a vďaka drevu použitému nielen na podlahách vyzerá aj mimoriadne štýlovo.

Z obývačky sa dá dostať na balkón, usadiť sa v pohodlnom kresle a relaxovať. 

 

Na balkón sa majiteľ dostane aj priamo „z postele“. Veľké presklenie privádza do spálne dostatok denného svetla, z ktorého sa pri otvorených dverách ujde aj tmavšej vstupnej chodbe.

Originálny pánsky štýl

Keď majiteľ začal uvažovať o novom bývaní, vytypoval si lokalitu, ktorá by bola pre neho logisticky najvhodnejšia. Nuž a náhoda zjavne chcela, aby bol v tamojšom projekte nových bytov voľný posledný – presne dvojizbový byt, ako stvorený pre neho.

Byt kúpil bez vybavenia a následne oslovil svojho kamaráta, nadšenca pre dizajn, aby mu pomohol s návrhom interiéru. Hlavnou požiadavkou pracovne vyťaženého majiteľa bolo, aby bol byt nenáročný na údržbu, aby sa oň po tejto stránke nemusel príliš starať. Žiadne zbytočné poličky, vázičky a dekorácie tu teda nenájdete a naozaj ho stačí len povysávať, zotrieť prach a je upratané. Jemne sa zmenila i dispozícia.

Do spálne sa vstupovalo z obývačky, takže  celá jedna stena bola „obsadená“ dvermi a nedala sa využiť na iné účely. Preto dvere umiestnili do chodby a stena v obývačke sa stala miestom pre veľkoplošnú obrazovku, ktorú dizajnéri vsadili do dreveného obkladu.

Katarínin pohľad 

Hneď po vstupe do bytu vás doslova pohltí krása všadeprítomného brúseného dubu, ktorý sa pomerne netradične tiahne z podlahy plynule až na niektoré zvislé steny. Tým byt opticky prehrieva a dodáva mu na jednej strane netradičný a na druhej strane veľmi útulný ráz. Sivé steny a lesklá sivá linka v kuchynskej časti by mohli pôsobiť možno trochu jednoliato či fádne, avšak vďaka výrazným farbám na doplnkoch to rozhodne nehrozí. Oranžová aj tyrkysová sú použité s citom a spĺňajú presne svoj účel bez toho, aby pôsobili divoko. Tento na údržbu naozaj mimoriadne nenáročný byt sa dokonale hodí k jeho sympatickému majiteľovi a myslím, že každý, kto doň vstúpi, ocení netradičné obloženie stien aj štýlové farebné doplnky, ktoré interiér spestrujú. 

 

mestský byt

dispozícia: 2 + kk

plocha: 54 m2

lokalita: Bratislava

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ 
FOTO: MIRO POCHYBA
ZDROJ: časopis Môj dom špeciál

Tagy:
drevené podlahy pánske byty dvojizbové byty brúsený dub dubové podlahy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky