Komfortné bývanie v dome z prírodných materiálov

24.10.2018  |     

Absolútne otvorený priestor, pocit, že sa vôbec nenachádzate v interiéri, ale uprostred prírody, prvky, ktoré nie sú ukotvené, a len tak jednoducho odniekiaľ visia alebo trčia...

Cieľom architektov z ateliéru Azovskiy&Pahomova architects je vybudovať pre každého klienta príbytok, ktorý je najbližší jeho osobnostnému čaru. Vzniklo tak viacero pôsobivých projektov, jedným z nich je aj projekt Heat 360. 

 

V znamení slobody

Priestor, v ktorom sa dnes dom nachádza, nebol pôvodne určený na bývanie. Dnes tu majitelia, ich rodinní príslušníci a hostia, veľmi radi trávia voľný čas. Dom je obklopený krásnou prírodou a jej zvukmi, stojí na brehu rieky a je tu čistý vzduch. Ponúka možnosť vychutnať si nielen samotnú prírodu a symbiózu s ňou, ale najmä pocit pohody a slobody. 

V spálni si zahráte na bicie

Stavba má dve podlažia a je vybavená kúpeľňou s vaňou, obývacou izbou s krbom, sprchovacím kútom a „muzikálnou“ spálňou. Prečo muzikálna? Nachádzajú sa v nej totiž bicie nástroje, a to len kúsok od postele. Keď nespíte, môžete sa vybúriť! 

Dom je určený pre rodinných hostí na krátkodobý relax – majitelia bývajú v tesnej blízkosti. Oba dva domy spája vonkajší bazén a malý upravený park s dreveným mólom v blízkosti rieky. Objekty sú prepojené tiež panoramatickými oknami.

Schody vo vzduchu

Výrazným dizajnovým kúskom, ktorý podčiarkuje minimalistický štýl domu, je čierny krb visiaci uprostred miestnosti. Je možné okolo neho voľne chodiť. Stal sa hlavnou inšpiráciou pre názov samotného projektu. 

Nás upútalo aj drevené schodisko zasadené do steny domu, pričom druhá strana je voľná, neupevnená. Zo spálne je otvorený priestor do prízemia domu a nádherný výhľad veľkoplošným presklením na vyrastené ihličnany. 

Spálňu ozvláštňuje kamenná mozaika v záhlaví postele. Spálňa, ako aj celý interiér domu je riešený v tlmených, príjemných farbách: odtieňoch sivej, hnedej, béžovej. Na prízemí sa nachádza kuchynská linka a veľká obývacia časť presklená z oboch strán, takže máte pocit, že ste uprostred prírody. 

Vodopád

Pri realizácii domu boli použité prírodné materiály: nosné konštrukcie domu sú z dreva, strecha je vyrobená zo šindľov a kopíruje sklon reliéfu. Voda, ktorá tečie zo strechy počas dažďa, vytvára pred panoramatickými oknami jedinečný vodopád, na ktorý sa z interiéru skvele pozerá. A nielen to, dažďová voda je aj využívaná. Stojí za to spomenúť i fakt, že počas rekonštrukcie nebol žiaden strom zničený.  

 

Heat 360 v skratke

Architektonický ateliér: Azovskiy&Pahomova architects 

Architekti: Anna Pahomova, Oleg Azovskiy

Lokalita: Dnepr, Ukrajina

Plocha: 180 m2

Rok realizácie: 2014 

Sabína Zavarská
Foto: Andrey Avdeenko 

Tagy:
rodinné domy prírodné materiály minimalistický štýl kamenná mozaika drevené schodisko

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 7/2019
v predaji


Čo musíte robiť v záhrade na jeseň
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky