TOP 10 rodinných domov, ktoré vás v roku 2018 zaujali najviac

09.01.2019  |     

Ste zvedaví, ktoré rodinné domy Slovákov v roku 2018 zaujali na našom webe najviac? Redakcia pre vás pripravila rebríček desiatich TOP domov zo všetkých uverejnených návštev za minulý rok. Možno budete prekvapení, ktoré domy medzi vami zarezonovali.

10. Viacgeneračné bývanie na jednom pozemku: Spolu, ale oddelene!

Architekt Michael Karnet navrhol domček s jasnými tradičnými črtami, ktoré zapadnú do prostredia českého Orlova pri Příbrami. Nová stavba musela byť v súlade s domom, ktorý na rovnakom pozemku už stojí.

Prečítajte si celý článok o dome

9. V nádhernom prostredí Súľovských skál si nechali postaviť montovanú drevostavbu na kľúč

Po rokoch náročnej práce, za ktorou sa presťahovali do mesta, začali pomaly plánovať návrat do tichej dediny v nádhernom kraji pod Súľovskými skalami. Veď kto by sa nechcel vrátiť tam, kde vyrástol, kde to pozná, navyše, keď je tam tak nádherne? Preto si práve tu postavili dom.

Prečítajte si celý článok o dome

8. Jedinečný dom v Bernolákove: Takúto úpravu strechy ste na Slovensku ešte nevideli!

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

V roku 2017 vyrástol v Bernolákove svieži dvojpodlažný biely dom s atypickou geometriou. Táto zvláštna geometria nie je len efektná na pohľad, ale aj dokonale premyslená, pokiaľ ide o funkčnosť domu.

Prečítajte si celý článok o dome 

7. Keď „chalupa“ vyzerá úplne ináč ako bežné domy na víkendové bývanie

Kombinácia dvoch malých chatiek v inšpiratívnom prírodnom prostredí prírody nie je určená na rekreáciu, ani ako víkendové bývanie. Je to priestor, v ktorom žije a tvorí umelec, vášnivý záhradník a nadšenec jogy v jednej osobe.

Prečítajte si celý článok o dome

6. Ako na anglickom vidieku: Prízemný rodinný dom s tehlovým obkladom a krásnou záhradou

Neveľký prízemný dom upravila a zariadila mama dvoch detí postupne – tým, čo bolo jej srdcu blízke, podľa potrieb rodiny, ktoré prinášal život. A podarilo sa jej v ňom vytvoriť neuveriteľnú atmosféru pohody.

Prečítajte si celý článok o dome

5. Tradičná chalupa na kopaniciach plná farieb a radosti

Za slnečnými údoliami a kopcami na Myjave stojí takmer na samom konci malej dedinky domček. V jeho vnútri sa ukrýva nielen rozprávkový interiér, ale i jeden zaujímavý príbeh. Na začiatku bola túžba po úniku z mesta, ktorá však nečakane prerástla do celoživotného tvorenia s farbami.

Prečítajte si celý článok o dome

4. Moderný spôsob vidieckeho bývania: Šikovný jednopodlažný drevodom

Šikovné jednopodlažné drevodomy s jasnou geometrickou formou sú veľmi praktickým trendom. Podobný navrhli architekti z ateliéru Studio Olgoj Chorchoj na južnom okraji obci Čenětice.

Prečítajte si celý článok o dome

3. Racionálne zrealizovaný rodinný domček v Blatnom je výsledkom šikovných majiteľov

Tieto slová presne vystihujú neveľký rodinný domček, ktorý si majitelia sami navrhli aj zrealizovali. Keďže sú obaja „od fachu“ – ona je architektka a on stavebný inžinier – mohlo by sa zdať, že postaviť dom pre seba bolo pre nich ľahké. Opak je však pravda.

Prečítajte si celý článok o dome

2. Ako sa býva v montovanej drevostavbe pri Nitre, ktorú postavili za 4 mesiace (VIDEO)

Majitelia už mali za sebou stavbu veľkého poschodového rodinného domu. Preto vedeli, že tentokrát to musí byť celé inak. Rýchlo, bezbolestne a najmä primerane k ich potrebám.

Prečítajte si celý článok o dome

1. Jednoduchý prízemný domček v Rusovciach pre bezstarostné nažívanie (VIDEO)

Starší manželský pár si na dôchodok postavil jednoduchý pohodlný domček – prízemný, s ktorým nie sú zbytočné starosti navyše, ale pritom s praktickou dispozíciou, v ktorej im nič nechýba.

Prečítajte si celý článok o dome

__________________________________________________________________

A ktorý dom sa najviac páčil vám? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Ak ste zvedaví, aké domy sa ľuďom najviac páčili predminulý rok, pozrite si článok 10 rodinných domov, ktoré vás v roku 2017 zaujali najviac

Text: red

Foto: archív mojdom.sk

Tagy:
rodinné domy chaty chalupy drevostavby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky