Romantický dom na východe Slovenska, ktorý zreje ako víno

12.05.2019  |     

Fasádny obklad z neomietanej tehly má svoje miesto v súčasnej slovenskej architektúre. Potvrdzuje to aj romantický dom na východe Slovenska.

Súčasní slovenskí stavebníci majú dostatočne široké možnosti pre netradičné a zároveň spoľahlivé riešenia fasád. Rodinný dom v Michalovciach potvrdzuje, že tehla sa u nás čoraz viac používa nielen ako základný stavebný materiál, ale aj ako atraktívny fasádny obklad.

Dom, ktorý láka na návštevu

Neprehliadnuteľným výrazovým prostriedkom domu je obklad z lícových tehál Terca od spoločnosti Wienerberger. Neomietnuté murivo na fasáde je síce typickým prvkom anglickej architektúry, dom však svojím stvárnením a dispozíciou pripomína americké bývanie.

„Istý čas som žil v Spojených štátoch amerických. Už vtedy som si povedal, že aj ja raz budem mať dom v americkom štýle. Zároveň som bol nadšený z tehlového obkladu, ktorý mi prišiel z dlhodobého hľadiska veľmi praktický a estetický. Som rád, že som si tento sen mohol splniť,“ spomína majiteľ.

Pre obklad z lícových tehál Terca sa domáci pán rozhodol pre jeho vynikajúce vlastnosti. Tehla si bez ďalších povrchových úprav trvalo zachováva stálofarebnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom. Lícová tehla skrátka odoláva zubu času.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

Potvrdzuje to aj majiteľ: „Dom máme postavený už päť rokov. Obklad dnes vyzerá lepšie ako vtedy. To považujem za jeho najväčšiu výhodu – rokmi získava patinu, vďaka ktorej je krajší a krajší. Vyhovuje nám, že nepotrebuje žiadnu ďalšiu údržbu.“

Celý článok o dome si môžete prečítať na webe domztehly.sk

Tagy:
tehly fasádne obklady rodinné domy domztehly tehlové domy tehlové obklady

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 11/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky