Unikátna chata na prenájom, pri ktorej využili prvky námornej architektúry

21.02.2020  |     

Zaujímavú chatu postavili v roku 2019 na strmom svahu s nádherným výhľadom na neďalekú rieku.

Tím architektov, dizajnérov a grafikov sa pri návrhu tejto stavby inšpiroval nezvyčajne – námornou architektúrou. Trojuholníková strecha kabíny pripomína plachty napnuté vetrom, veľká drevená terasa je ako horná paluba lode s krásnym výhľadom na rieku. Aj drevené obklady na stenách a strope obytného priestoru zdôrazňujú analógiu s námornou architektúrou.

180-stupňový výhľad

Hlavný denný priestor chaty je dlhou galériou, ktorá poskytuje 180-stupňový výhľad do okolia. V chate sa pohodlne ubytuje až 12 osôb. Nájdu v nej kompletné kuchynské vybavenie, priestor na posedenie a relax a miesto na stolovanie, na ktoré nadväzuje vonkajšia terasa.

Nechýba ani wellness

Obývacia izba s jedálenskou a výhľadovou časťou má dvojitú výšku a je pokrytá preglejkovými panelmi.  Z rovnakých je aj vstavaný nábytok. Svetlé brezové panely ostro kontrastujú s tmavými odtieňmi kovovej strechy a plášťa vonkajších stien. Spodné podlažie je čiastočne vsadené do svahu. Tu sa nachádzajú tri spálne a otvorený priestor pre deti. V suteréne nájdete wellness centrum.

Nová definícia turistického ubytovania

Chata s jednoduchým názvom „A“ je druhým projektom pre turistov v tejto oblasti od ateliéru Bourgeois / Lechasseur architectes. Ešte pred ňou realizovali „Dômes Charlevoix“, ktorý bol slávnostne otvorený v roku 2018. Táto stavba bola prvým pokusom o novú definíciu turistického ubytovania. Vyvolala rozsiahly záujem a celosvetovú pozornosť. Predovšetkým vďaka inovatívnemu zmýšľaniu, ale aj zakomponovaniu tradičných prvkov. 

Tip: Všetky sedačky na jednom mieste

Chata A

Architektonický ateliér: Bourgeois / Lechasseur architectes
Dizajnérsky tím: Olivier Bourgeois, Régis Lechasseur, Alexandre Côte, Valérie Gauthier, Isabelle Auclair, Maxime Rousseau
Lokalita: Petite-Rivière-Saint-François, Charlevoix, Québec, Kanada
Realizácia: 2019

Sabína Zavarská
Zdroj: v2com
Foto: Maxime Brouillet 

Tagy:
chaty turistické ubytovanie chaty na prenájom

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 1/2020 v predaji


30 jarných trendov do interiéru aj záhrady
Predplatné

 

 

Najnovšie príspevky